SLO | SRB | ENG
20.6.2024, ob 15:00 | Štadion: Allianz Arena, Munchen | Gledalcev: 63.028 | Sodnik: István Kovács (ROM)
Slovenija 1:1 Srbija
Žan Karničnik 69' 1 : 0
1 : 1 95' Luka Jović
2. krog - vsi rezultati

Kakšen šok za Slovenijo! V zadnjih sekundah sodnikovega podaljška je Srbija prišla do remija po podaji iz kota!

Uredništvo 20. junij 2024 39 Komentiraj
Žan Karničnik (foto: Getty Images)
Slovenija je v zadnji sekundi tekme proti Srbiji na Euru ostala brez zgodovinske prve zmage.

Slovenija se je danes na Euru pomerila s Srbijo in že v prvem polčasu prikazala odlično predstavo! Izklesala si je mnoge obetavne situacije v napadu, na drugi strani pa so Srbi prvič zapretili šele po 40. minuti. Tresla se je tudi njihova vratnica, zadel jo je Timi Max Elšnik! Slovenija bi si zaslužila prednost, toda ob odmoru je bilo še vedno 0:0.

Prvi so v nadaljevanju zapretili Srbi. Odigrali so lepo akcijo, do strela z bližine  je prišel Mitrović, toda brani Jan Oblak! V 50. minuti je Mitrović spet udaril, toda nenatančno. Srbi so v drugi polčas krenili bolj energično, s tem smo imeli kar nekaj težav.

Uvodni pritisk smo preživeli. V 59. minuti je udaril Benjamin Šeško, toda odlična obramba Rajkovića. Še naprej je bilo izredno napeto.

V 69. minuti pa vendarle! Slovenija je povedla! Čudovit protinapad, Žan Karničnik s prenosom na levo do Elšnika, ta z roba nazaj v sredino in Karničnik je na oddaljenejši vratnico žogo potisnil v mrežo za 1:0 in vodstvo Slovenije! Udarila je naveza iz Prve lige!

Srbi so odgovorili s strelom Mitrovića - prečka! V 76. minuti je Kek presenetil in iz igre povlekel Šeška ter Pekija Stojanovića. Oba sta odigrala sijajni partiji, zamenjala pa sta ju Žan Vipotnik in Benjamin Verbič. Že prej je Jon Gorenc Stanković zamenjal Jana Mlakarja. Spet je bil Karničnik nevaren v 79. minuti, dober strel, ne pa dovolj natančen.

V zadnjih 10 minutah so Srbi vse stavili v napad, toda Slovenija je igrala mirno, preudarno in čas je pridno tekel ... v zadnji sekundi sodnikovega dodatka pa - gol Luke Jovića. Konec: 1:1.

39
21.6.2024, 10:33
- Odgovor na komentar osebe Lamus Poglej komentar
veš kaj si ti, ki zlivaš žaljivke drugim ? Poceni samovšečen navijač brez vsebine, brez znanja nogometa brez zmožnosti analiz, samo da bo žur in pivo. Za sebe vem, da so moje emocije tako za moj Maribor in za mojo Slovenijo večje kot tvoje, kljub temu da izražam kakšno kritiko. In zakaj jo ? zato ker vzamem v odgovornost tudi vlogo Keka, ki vodi to nacionalno selekcijo ne za sebe ampak za Slovenijo. In ga bom še stokrat vprašal zakaj v tej očitni neformi forsira Šporarja in Mlakarja ? naj spregledamo da napad še ni dal gola, da nas pri golih rešujejo obrambni igralci ? Tebi pa še enkrat , tvoje žaljive fraze si nekam vtakni in se javi ko boš zmožen ločiti kritizerstvo od realnih ocen in pomislekov v smislu, da v tej naši reprezentanci trenutno ni mesta nekaterim, ki enostavno v tem času jemljejo mesto bolj sposobnim.
1
6
JCV21
21.6.2024, 11:34
Včeraj Mlakar v prvem polčasu ni bil ravno slab... Kdo pa bi bil alternativa za začetek tekme? Verbič? Šporar pa ne vem - Kek je očitno prepričan, da je najboljši možen partner Šešku v napadu.
2
0
fredperry
21.6.2024, 11:42 (popravljeno 21.6.2024, 11:42)
- Odgovor na komentar osebe MB_Bojan Poglej komentar
Imaš moj podpis pod tvoj komentar ;) .
1
5
21.6.2024, 16:02 (popravljeno 21.6.2024, 16:05)
Poceni navijač, ta je pa dobra in nekje tam na tvojem nivoju. To lahko poveš še ostalim sotrpinom, ki smo se povečini furali 10 ur tja in 10 ur nazaj in zapravili več 100€ in si raztrgali grla ob petju slovenskih pesmi na trgu in stadionu. Med tem pa pridemo domov in beremo sranja vas diamantnih navijačev ob prvem kvazi kiksu. Vse kar vam gre je zlivanje gnojnice na nekaj o čemer pojma nimate. Res poceni ja. Boli me kurac kaj si misliš ti in vsi ostali, zame ste poden od podna in to bom napisal znova in znova. Temu kar pa ti praviš analizam, je po resnici eno navadno amatersko sranje, izdelano na podlagi 90. minut tekme, ozadja pa tako kot jaz ne poznaš, zato niti ne dajem nekih kvazi analiz, čeprav bi jih tudi jaz lahko, vseeno imam tako kot ti neke subjektivne preference. Kot sem napisal, naša naloga je navijanje in spodubda, ne pa analiziranje in delati se strokovnjaka, zato ker si igral mali fuzbal v Spodnjem Dupleku. In nevem od kdaj je kavčar žaljiv izraz, saj se ti pa prav lepo poda, Gospod Selektor Bojan. Hmmm mogoče si pa Prašnikar, kdo bi vedel. Glede Šporarja in Mlakarja pa lahko pišeš na NZS morda ti odgovorijo.
7
0
21.6.2024, 16:15
- Odgovor na komentar osebe fredperry Poglej komentar
''eni pa pač ne gledamo samo skozi oči navijača ampak tudi skozi oči nogometaša'' Hvala za obrazložitev, sploh za ta zadnji del. Sedaj mi je vse jasno. Lepo navijaj v torek.
1
0
fredperry
21.6.2024, 16:24
Super da ti je jasno da gledam tudi nogomet ;) . Kaki bizgeci od ljudi, kot fiakarski konj, samo naravnost v prepad, malo moreš na nogomet gledati s širšega konteksta ne samo navijaško in popolnoma butasto izpadeš če si zatiskaš oči pred očitnimi napakami ki se ne bi smele zgoditi, ni problem v meni ki jih vidim in ne molčim, problem je v tistem kije tekmo zafural in v tebi ki te pač boli kure.c ker si neambiciozen v svojem življenju . Na napakah se učimo, saj so ti to že v šoli razložili verjetno ? Da bi se pa učil z napak jih moreš sprevidet in jih obdelat . Ne smeš zmeraj napak jemati za slabo in biti užaljen če nekdo opozori na njih, odrasti .
0
2
21.6.2024, 17:32
Nima smisla več s tabo razpravljati Lamus. Samo privrejo ti nove žaljivke in izmišljanje nekih imen in krajev, ki ti padejo na pamet. Tudi če bi bil iz Spodnjega Dupleka kaj potem. Tam so ljudje, ki so za tebe vi, s kakšno pravico jih uvrščaš v žaljiv koncept ? kakorkoli pa, uživaj v tekmah in se probaj še kaj razen navijanja naučiti o nogometu.
1
1
fredperry
21.6.2024, 18:10 (popravljeno 21.6.2024, 18:12)
Ta človek, pa spustil se bom na njegov nivo, soboški kmetavz verjetno priseljen z Goričkega , velemščan soboški .On ne sprejema drugačnega mnenja, ne kritike. On je zakon v vseh pogledih, ko mu pa stopiš na žulj in mu zmanjka argumentov pa začne z žaljivkami na osebni ravni in večinoma se debata z njim prevesi na osebno raven..ti boš pisal o nogometu, podal svoje mnenje, on bo prišel pa s puščicami na osebni ravni . Čuden tič, nekompetenten glede nogometnih debat . Nekako me spominja na " mirovnike " propalestinske, na LGBT aktiviste in na tiste ki novačiju ilegalne drugačne iz tretjih držav, fulllll strpni, do svojih idej, če se jim upreš pa žaljivke, zmeljivke, fizične grožnje ali pa sodišča . Torej dokler tuliš v isti rog z njim si ok. sicer si vse samo človek ne .
0
2
23.6.2024, 08:40 (popravljeno 23.6.2024, 09:05)
Oh sorči bojči, potem pa iz KMN Ljubljana. Boljše? Spodnji duplek se v humornem žargonu vedno omenja kot neka fuzbalska vas. Drugače pa dosti delam z ljudmi od tam, dobri ljudje in nikakor to ni bil žaljiv kontekst. Chill dude 😎 O nogometu vem sigurno več, o tem ni dvoma, bom pa opravil svoje poslanstvo - navijanje in spodbujanje naše reprezentance, medtem pa ti uživaj v svojih amaterskih analizah in o tem kdo bi moral stati kje in koga bi morali menjati in koga ne. Pa ne bit užaljen, za nekaj kar ni žaljivka. Kavčar. Aja pa malo si poglej izjave Srbskih navijacev direkt po tekmi, mogoce ti odpre obzorje do pozitive. Lepo navijaj v torek in cim manj analiziraj.
1
0
BENZA
23.6.2024, 14:30
Soboški bi ga rada faso pa zato provucira.
0
1

10

Ronaldinho je garancija za spektakel! Predstavljen je novi dres Barcelone, v katerem navijači pričakujejo bravure Lamina Yamala

BENZA
21.7.2024, 12:45
Dedek ti je klovček, popušar, kmalu boš vido kaj je poezija nogometa

3

Kdo je v klubu '100 milijonov evrov'? Kar 19 igralcev dosega magično mejo, po Euru se je med najdražjimi znašlo novo ime

DiBi
21.7.2024, 7:48
Še zmeraj boli, da je Yamal poslal domov najprej 100 letnega Kroosa, potem želvaka Mbopa, na koncu pa še cigančka bellinghama? Opičjaka Viniciusa in Rodrygo sta pa na Copi pogorela. Pssst

1

Victor Sanchez o TImiju Maxu Elšniku: 'To je vprašanje za športnega direktorja'

Strossmeier
20.7.2024, 17:13
Jaaaaaaa, sevedaaaaa.... Vceraj Elsnika ni bilo na tekmi, pa se je vsem skupaj tako mocno kolcalo po njemu, da so pozabili brcati tisti mehur... Pa problem je bil, kdo naj komu in kam poda. Bemtis, Timi je ze vedel, kako se stvarem na travi streze, tole vceraj je bilo pa, kot prvosolcki na prvi solski dan, ko ne vedo kje imajo copate, niti zvezke pa svincnike in jim mora trsica s prstom pokazati kaj in kako... Sprasujem se, kako so s tako igro sploh uspeli zmagati vse tiste pripravljalne tekme, ce se enega ubogega Primorja ne zmorejo? Ups, oprostite Primorci, bili ste dobri, da ne recem tudi boljsis nasprotnik Olimpiji, samo izkusenj nimate in zato poraz. Naslednjo tekmo boste zagotovo dobili...

1

Luka Modrić prvič po podpisu pogodbe: 'Real Madrid mi pomeni vse'

markoskace
20.7.2024, 15:24
Tudi Benzi pomeni Real Madrid vse, celo več kot njegova goot

Vem, da nimam veliko časa več v nogometu. Kot bi rekli Španci, vsaka tekma po 35. letu je darilo. Jaz sem star 39 let, trudim se uživati v vsaki sezoni. Pomembno je, da sem psihično in fizično pripravljen, da lahko pomagam ekipi. Kot veste, obožujem igranje za reprezentanco. Igram že več kot 20 let in to želim početi še naprej. ...več
Cristiano Ronaldo
Benjamin Šeško je v Leipzig pred enim letom prišel kot velik talent, pri nas se je sijajno razvil. V drugem delu sezone je Benji dokazal, kako pomemben je za nas ter tudi koliko kakovosti prinaša kot kompleten napadalec. Enajst golov v drugem delu sezone, na koncu sedem zaporednih golov. To je neverjeten dosežek in dokaz, da je že zdaj eden najboljših napadalcev v Bundesligi! Že pri enaindvajsetih! ...več