Juve stežka slavil v Hongkongu

Uredništvo 30. julij 2016 2 Komentiraj
Juventus je na prijateljski tekmi v Hongkongu, kjer do letos ni uspel slaviti, le prišel do zmage proti South China FC. Med strelci spet tudi novi branilec Mehdi Benatia (2:1).

Juventus je na ne povsem polnem stadionu v Hongkongu gostoval že tretjič v zgodovini in italijanski prvak je bil tudi tokrat tik pred neuspehom, zmage namreč v prejšnjih letih ni uspel slaviti, a je bilo tokrat drugače. Premešana postava trenerja Massimiliana Allegrija je z 2:1 ugnala hongkonški klub South China FC.

Belo-črni so začeli bolje in v 8. minuti je Alex Sandro zadel okvir vrat, v 20. pa je domače moštvo po zaslugi napake vratarja Neta povedlo z zadetkom Siu Ki Chana. Podobno srečno je Juventus izenačil po slabe pol ure igre, ko je po prostem strelu Miralema Pjanića nepričakovano podajo bosansko-hercegovskega reprezentanta dobil še en novi član "zeber" Mehdi Benatia in po odboju od živega zidu ni grešil z nekaj metrov in dosegel že svoj drugi zadetek na dveh tekmah.

Neto se je v 27. minuti izkazal z izvrstno obrambo in tako je Brazilec preprečil še drugo domače vodstvo. Zmago Torinčanom je v 82. minuti nato priigral mladi napadalec Lorenzo Rosseti, potem ko je vratar Christian Mora storil veliko napako po nenevarnem poskusu z razdalje Stefana Padovana - žoga je Mori ušla, mladi italijanski reprezentant pa jo je po preigravanju čuvaja mreže elegantno pospravil za njegov hrbet.

Pjanić in Benatia sta dobila priložnost v prvih 45 minutah, Allegri pa je po okoli uri igre zamenjal še Paula Dybalo, Hernanesa, Sandra, Roberta Pereyro in znane obraze iz lanske sezone zamenjal z nekaj manj znanimi za na koncu tudi rezultatsko uspešen zaključek tekme.