2.4.2016, ob 19:00 | Štadion: Ob jezeru | Gledalcev: 500 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Rudar 2:0 Celje
Mate Eterović (11m) 28' 1 : 0
Mate Eterović (11m) 80' 2 : 0
27. krog - vsi rezultati

Jubilejni 70. derbi srečen za knape

Uredništvo 2. april 2016 1 Komentiraj
Rudar je v 27. krogu slavil eno največjih in najslajših zmag nad bližnjimi sosedi v zadnjih letih (2:0). Proti Celju odločili dve enajstmetrovki Mateja Eterovića.
Nogometaši velenjskega Rudarja so na 70. savinjsko-šaleškem derbiju brez Mateja Radana, Stjepana Babića in Klemna Bolhe ter z Maticem Čretnikom, ki je odigral prvo tekmo v sezoni, prišli do prestižne zmage proti Celjanom. Avtor obeh zadetkov v gostujoči mreži je bil napadalec Mate Eterović, ki je bil dvakrat natančen z enajstih metrov. Uvodne minute niso postregle s pretiranimi razburjenji, dvakrat so poskusili "grofje", toda Čretnik in Matic Kotnik večjega dela nista imela. Velenjčani so nato zadeli iz prve resnejše priložnosti - Marko Krajcer je v 28. minuti zakrivil najstrožjo kazen, Eterović pa jo je izkoristil za 1:0.

Gostje so še pred koncem polčasa dvakrat zagrozili vratom Velenjčanov, Rudi Požeg Vancaš je sprva meril točno v Čretnika, poskus Lovreja Čirjaka pa je prav tako ustavil nepričakovani junak večera. V drugi polčas so bolje krenili Celjani in Erico De Sousa je v 48. minuti ogrel dlani Čretnika, ki je bil tako kot vsakič v soboto na pravem mestu. De Sousa je v Čretnika meril tudi tri minute kasneje, nič bolj uspešen v 54. minuti ni bil niti Matej Podlogar.

Požeg Vancaš je nadaljeval z obstreljevanjem rudarskih vrat v 59. minuti, potem ko je na drugi strani vsaj malce zapretil tudi Eterović, v 61. minuti se mu je pridružil še Damjan Trifković. Čirjak bi lahko nato v 69. oziroma 70. minuti vnovič poskrbel za izenačenje, toda Čretnik se ni dal. Po tem, ko ni uspelo niti Danijelu Miškiću, čigar strel je bil prešibek, je v 79. minuti Rudar odločil tekmo. Kotnik je podrl debitanta Mitjo Lotriča in glavni sodnik Nejc Kajtazovič je še enkrat pokazal z belo točko, zaradi protestov pa izključil še reprezentanta Blaža Vrhovca. Eterović je mirno zadel še drugič in postavil piko na i Rudarjevemu dvigu iz "rdeče cone".