19.2.2020, ob 21:00 | Štadion: Giuseppe Meazza | Gledalcev: 44.236 | Sodnik: Michael Oliver (ANG)

Uredništvo 19. februar 2020 4 Komentiraj
Josip Iličić se je veselil prvenca v ligi prvakov. (foto: Getty Images)
Pa ga je dočakal! Josip Iličić je dosegel svoj prvi gol v ligi prvakov in to kakšnega. Atalanta je na prvi tekmi povsem presenetila Valencio in si priigrala veliko prednost.
Atalanta, ki je tako slabo začela sezono v ligi prvakov, ko je klonila v Zagrebu, je odigrala izjemno dobro tekmo v osmini finala! V Milanu, kjer igra domače tekme, je prepričljivo porazila Valencio!

Hitro, že v osmi minuti so imeli domači priložnost za vodstvo, Iličić je zaposlil Pašalića, Domenech pa je branil. Italijani so tekmo bolje začeli in v 14. minuti zasluženo povedli. Papu Gomez je režiral, Hateboer pa zadel! Nekaj minut pozneje je bil na delu Josip Iličić, zaposlil je Gosensa, ki pa je zadel le zunanji del mreže. V 30. minuti pa so zapretili tudi gostje, Torres je zadel vratnico, v 35.. minuti pa je pred gol podal Guedesa, a je Mangala na drugi vratnici zamudil. Pred odhodom na odmor je Atalanta udarila še enkrat. To je bil trenutek za Iličića, ki je z desnico mojstrsko dosegel svoj prvi gol v ligi prvakov.

Tudi v drugem polčasu je Atalanta nadaljevala s svojo igro, zabave tako ni manjkalo. V 58. minuti je bilo že 3:0. Freuler je z roba kazenskega prostora žogo poslal v mrežo, Valencia se je začela nevarno potapljati. Španci so imeli tri minute pozneje priložnost, Soler pa se ni dobro znašel, sledila je kazen. Tekla je 63. minuta, Pašalić je podal, Hateboer pa z drugim golom na tekmi porazil goste! Valencia je preko Čeriševa sicer hitro znižala zaostanek, a je ta pred povratno tekmo še vedno ogromen. Atalanti se vsekakor nasmiha četrtinale lige prvakov ...