Serie A

Jojo Iličić kot v najboljših časih: Gol, asistenca in ključna vloga pri sanjskem preobratu!

Uredništvo 20. december 2020 3 Komentiraj
Josip Iličić je proti Romi odigral najboljšo tekmo sezone. (foto: /)
Dolgo je že minilo, odkar je bil Josip Iličić glavni junak svoje ekipe. Danes je v igro vstopil ob začetku drugega polčasa in bil najbolj zaslužen za to, da je Atalanta zaostanek proti Romi spremenila v zmago s 4:1.
V vrste Atalante se je danes vrnil duh ne tako starih časov, ki pa je v zadnjih mesecih že nekoliko slabel. Klub tarejo razprtije s kapetanom Papujem Gomezom, ki na današnji tekmi proti Romi sploh ni bil uvrščen v igralski kader, trener Gian Piero Gasperini pa je priznal, da je šlo za tehnično odločitev, ki je bila sprejeta skupaj z vodstvom kluba.

V Bergamu je gostovala Roma, ki v zadnjih tednih kaže odlično formo, začetek tekme pa za domačo ekipo ni obetal nič dobrega, saj je Edin Džeko že v tretji minuti goste popeljal v vodstvo. Pri tem izidu je ostalo vse do konca polčasa, nato pa se je zgodila menjava, ki je tekmo obrnila na glavo – v igro je vstopil Josip Ilićić.

Slovenski reprezentant je v 59. minuti prefinjeno asistiral Duvanu Zapatu za izenačenje, zadetek je pa Atalanti dal krila za popoln preobrat, ki je na koncu privedel do izjemne zmage s 4:1. Zadnji zadetek je dosegel prav Iličić, ki je mojstrsko preigral dva branilca Rome in postavil končni izid tekme. "Kralj se je vrnil," je misel, ki je v tem času zelo aktualna med navijači Atalante na socialnih omrežjih.

Iličić je dosegel prvi zadetek na domačem igrišču od tekme osmine finala lige prvakov proti Valencii v prejšnji sezoni, minilo pa je že reci in piši 294 dni, odkar je nazadnje na tekmi Serie A na svoj račun vpisal zadetek in asistenco.