6.4.2021, ob 21:00 | Štadion: Estadio Alfredo di Stefano | Sodnik: Felix Brych (NEM)

Uredništvo 6. april 2021 32 Komentiraj
Marco Asensio je dosegel drugi zadetek za Real iz Madrida. (foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)
Real iz Madrida si je na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov priigral lepo prednost proti Liverpoolu, ki večji del srečanja ni bi dorasel madridski zasedbi. Vinicius dokazal, da je lahko igralec za velike stvari.
Prvi obračun ekip, ki sta skupaj kar devetnajstkrat osvojili naslov evropskega prvaka in štirikrat v zadnjih petih letih, se je pred tekmo vrtel okoli odsotnosti, ki so bili najbolj kričeče v osrčju obeh obrambni vrst. Realov tandem Ramos Varane sta nocoj zamenjala Nacho in Eder Militao, namesto Virgila van Dijka in Joeja Gomeza pa sta srečanje na stadionu Alfreda di Stefana dva še veliko manj mednarodno uveljavljena igralca, in sicer Natanael Philips in Ozan Kabak.

Real je že od prve minute nakazal svežino, ambicioznost in odločnost, medtem ko Liverpool prav tako od prve minute naprej niti malo na spominjal na ekipo, ki tako izstopa s svojim agresivnim, hitrim in dinamičnim slogom igre. Real je oblegal vrata Alissona in bil nevaren iz protinapadov, predvsem pa je pretil po levi strani, na kateri je bil nocoj dobro razpoložen Brazilec Vinicius. Zadetek je padel v 27. minuti, ko je po sijajni podaji Tonija Kroosa Vinicius prehitel Philipsa in Arnolda ter nato zanesljivo premagal še svojega rojaka Alissona.

Le sedem minut kasneje so težave Liverpoola postale zelo resne, ko je vnovič na sredini akcijo začel Kroos, po še eni slabi reakciji Alexandra-Arnolda pa je Marco Asensio spretno obvladal žogo in premagal Alissona za veliko vodstvo Madridčanov z 2:0.

V drugem delu igre je srečanje hitro dobilo zanimiv zasuk. Po prodoru Georginia Wijnalduma skozi sredino je do žoge prišel Portugalec Diogo Jota, njegov strel pa se je od obrambe Reala odbil v noge Mohamedu Salahu, ki je z nekaj metrov premagal nemočnega Thibauta Courtoisa. Ne glede na priključek Liverpool v nadaljevanju ni uspel nadgraditi lova na izenačenje, Real pa je še naprej prežal na napako v Liverpoolovi obrambni vrsti in jo dočakal v 65. minuti, ko je po izjemni akciji Karima Benzemaja in Luke Modrića še v drugo zadel Vinicius, ki se je tako podpisal pod svoj doslej najboljši večer v ligi prvakov.

Real se je do konca tekme nekoliko bolj posvetil branjenju lepe prednosti, Liverpool pa si v tem obdobju ni več uspel pripraviti nobene omembe vredne priložnosti za drugi zadetek.