Serie A

Inter odgovarja Milanu, boj za naslov ne bi mogel biti bolj napet

Uredništvo 1. maj 2022 0 Komentiraj
Ivan Perišić (foto: Getty Images)
Inter je zdržal pritisk po zmagi Milana in v Vidmu zadržal korak v izredno zanimivi in napeti bitki za naslov italijanskega prvaka.
Medtem, ko tri od petih najmočnejših lig v Evropi že slavijo nove prvake, se v Italiji in v Angliji odvija izredno zanimiv dvoboj za naslov prvaka, ki se bo morda razpletel šele v zadnjem krogu prvenstva.

Milan je danes z zadetkom Rafael Leaa strl odpor Fiorentine, trpel pa je tudi Inter, ki je na gostovanju v Vidmu slavil z 2:1. Inter je prvem polčasu povedel z 2:0 po zadetkih Lautara Martineza in Ivana Perišića, dvajset minut pred koncem pa je za domače zadel Argentinec Ignacio Pussetto in tako poskrbel, da je moral vse do zadnje minute trepetati za zmago, ki je v tej fazi sezone nujna.

Milan še naprej beži za dve točki, oba milanska velikana pa čakata še tri tekme. Milan bo v naslednjem krogu gostoval pri Veroni, nato ga doma čaka obračun z Atalanto in za konec gostovanje pri Sassuolu, Inter pa bo najprej doma igral z Empolijem, nato gre v goste h Cagliariju, v zadnjem krogu pa bo doma gostil Sampdorio.