
Roberto Firmino (foto: Getty Images)
Nekdanji zvezdnik Liverpoola je bil letos najboljši posameznik na velikem turnirju, v finalu je imel prste vmes pri dveh zadetkih.
Al Ahli iz Savdske Arabije je sinoči osvojil azijsko različico lige prvakov, z 2:0 je bil v finalu boljši od japonskega Kawasakija. Zadetka sta prispevala stara znanca evropskih zelenic Frank Kessie in Wenderson Galeno, v obeh primerih pa se je v vlogi asistenta izkazal bivši zvezdnik Liverpoola Roberto Firmino, ki je bil tudi najboljši igralec turnirja.
Za Al Hilal je to sploh prva lovorika v azijski ligi prvakov. V domačem prvenstvu mu letos ne gre najbolje, nahaja se šele na petem mestu.
Roberto 'Bobby' Firmino je na poti do naslova prispeval šest golov ter sedem asistenc na 12 tekmah. V Savdski Arabiji 33-letnik igra od leta 2023 dalje in trenutno nosi tudi kapetanski trak, pogodbo pa ima veljavno samo še do konca prihodnje tekmovalne sezone.
V sezoni 2018/19 je Firmino osvojil tudi evropsko ligo prvakov, takrat kot član Liverpoola, na stari celini pa je igral še za nemški Hoffenheim.
(foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)