3.11.2019, ob 19:00 | Štadion: Športni park Aluminij | Gledalcev: 400 | Sodnik: Dragoslav Perić

Uredništvo 3. november 2019 1 Komentiraj
Aluminij ostaja v bitki za naslov jesenskega prvaka. (foto: uradna spletna stran kluba)
Aluminij je na zadnji tekmi 16. kroga z novo odlično predstavo premagal Domžale in se točkovno izenačil z Mariborom in Muro. Ekipa iz Kidričevega utrjuje status velike senzacije sezone v 1. SNL.
Zadnja tekma kroga je prinesla novo veselje nogometašem Aluminija, ki iz tedna v teden dokazujejo, da svoje priigrane vstopnice v eliti 1. SNL z rok ne bodo spustili zlahka. Njihova zadnja žrtev so bili nogometaši Domžal, ironija pa je v tem, da bi pred pričetkom sezone marsikdo nocojšnja tekmeca pričakoval v ravno nasprotnem  položaju na lestvici – Domžale pri vrhu, Aluminij pa pri dnu lestvice.

Aluminij je povedel v 20. minuti, ko je po podaji Matica Vrbanca pravočasno stekel Mihael Klepač, prodrl v kazenski prostor in premagal domžalskega vratarja Ajdina Mulalića. Hrvaški krilni nogometaš, ki je v začetni enajsterici zamenjal poškodovanega Alena Krajnca, je tako odlično odprl večer, v katerem je priložnost od prve minute izkoristil na najboljši možen način. Domžale so izenačile tik pred koncem polčasa, ko je v kazenskem prostoru po prekršku Aljaža Ploja padel Matej Podlogar. Z bele točke je meril novinec v domžalskem  napadu Arnel Jakupović in zadel v polno.

Aluminij je drugič povedel natančno po eni uri igre, ko je vnovič večino dela opravil razpoloženi Klepač. Ta je najprej vzel žogo Nikoli Vujadinoviću in nato ob pomoči Mulalića zadel vratnico, po odbiti žogi pa je reagiral Ante Živković in žogo pospravil v mrežo. Domžale so zaostajale le dve minuti, ko je po podaji Tončija Mujana v polno zadel najboljši strelec Domžal vseh časov Slobodan Vuk, ki je imel nekaj minut kasneje celo priložnost za popoln domžalski preobrat.

V končnici so vendarle prevladali domači nogometaši, ki tretjega vodstva niso več zapravili. V 71. minuti je po podaji Dejana Petroviča, ki je igral jubilejno stoto tekmo v državnem prvenstvu, zadel Klepač, končni izid tekme pa je v 89. minuti postavil Vrbanec, ki je zadel po podaji najboljšega posameznika tekme Mihaela Klepača.