29.11.2020, ob 15:15 | Štadion: Športni park NK Aluminij | Sodnik: Mihael Antić
Alen Krajnc 62' 2 : 1
Rezultati 14. kroga

Goriški projekt v prvi ligi ne deluje

Uredništvo 29. november 2020 4 Komentiraj
Alen Krajnc je Aluminiju priigral zmago proti Gorici. (foto: uradna spletna stran kluba)
Gorica je po povratku v prvo ligo svoje vrste okrepila s številnimi povratniki, kar pa se doslej ni izkazalo za posrečeno potezo. Po porazu v Kidričevem je Gorica ponovno sama na dnu lestvice.
V Kidričevem sta se pomerili ekipi iz samega začelja lestvice, zato je šlo tudi za obračun, v katerem sta obe ekipi borili za izogib mestu na samem začelju prvenstvene lestvice.

Aluminij je po šestih zaporednih tekmah brez zmage naposled osvojil tri točke, s čimer je Gorica ponovno na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. To je za Goričane veliko razočaranje, saj tudi povratek izkušenih igralcev kot so Širok, Velikonja, Cvijanović in Mevlja ni pripomogel k bolj stabilni vlogi v prvi slovenski ligi.

Gorica je srečanje začela spodbudno, saj je že v šesti minuti srbski branilec Aleksander Bjelica zadel z dvajsetih metrov. Aluminij je izenačil slabih dvajset minut kasneje, ko je s petnajstih metrov natančno meril Alen Krajnc, ki je bil danes zelo razpoložen za igro. V nadaljevanju polčasa je goriški vratar Likar ubranil dva poizkusa Krajnca, tik pred koncem polčasa pa je goriški branilec Tine Kavčič žogo poslal čez prečko.

V deseti minuti nadaljevanja je Likar znova dobro posredoval po nevarni akciji Krajnca, v 63. minuti pa je Aluminij vendarle izkoristil pobudo in po podaji Korejca Doh-yuna Kima preko Krajnca povedel z 2:1. V 72. minuti je pri Gorici poskusil Etien Velikonja z roba kazenskega prostora, toda Janžekovič je bil na mestu, v 89. minuti pa je zgrešil Tjaš Begić. Že v sodniškem dodatku je Likar obranil nevaren strel rezervista Jureta Matjašiča.