16.4.2016, ob 19:00 | Štadion: Športni park v Novi Gorici | Gledalcev: 400 | Sodnik: Darjan Kovačič
Gorica 1:0 Krka
Bede Amarachi Osuji 94' 1 : 0
30. krog - vsi rezultati

Gorica v zadnjih sekundah do zmage

Uredništvo 16. april 2016 3 Komentiraj
Dramatičen zaključek tekme v Novi Gorici ni popravil splošnega vtisa, krkaši pa so obžalovali izgubo pomembne točke v boju za obstanek (1:0). V zadnjem napadu je zadel Bede Osuji.
Tekma med Gorico in Krko ni preveč navdušila, "vse" se je zgodilo v enem napadu v zadnjih sekundah tekme. V praktično zadnjem napadu je Bede Osuji poskrbel za veliko zmago "vrtnic", ki zdaj le še za točko zaostajajo za tretjimi Domžalami. Krka je bila v Novi Gorici blizu prekinitvi niza štirih zaporednih tekem brez točke proti plavim, a nato izgubila še petič zapored, zato je njen zaostanek za Koprom nespremenjen.

Prvi polčas ni bil razburljiv. Prve pol ure je minilo brez priložnosti, gostje so v statistiko vpisali skorajda vse strele v prvem polčasu, a niti en ni bil preveč nevaren. Novogoričani so šele v 37. minuti resneje zapretili, po kotu je dvakrat uspešno posredoval Miodrag Mitrović. V 40. minuti je bil na drugi strani z roba kazenskega prostora nenatančen še Nana Welbeck, tako da se mreži nista zatresli.

Tudi v drugem polčasu priložnosti praktično ni bilo, zaključni streli so bili redki. Šele v 83. minuti so si gledalci lahko vsaj malce dali duška, Marshal Mfon Johnson je sprožil z dobrih 20 metrov, z lepo obrambo pa se je izkazal Mitrović. Ko se je že zdelo, da se bosta tekmeca razšla z delitvijo točk, pa je šokiral Osuji. Novogoričani so po protinapadu in predložku Sandija Arčona prišli v priložnost, ki je nekdanji član Tolmina ni zastreljal.