2.9.2018, ob 18:05 | Štadion: Športni park v Novi Gorici | Gledalcev: 1.000 | Sodnik: Alen Borošak

Uredništvo 2. september 2018 2 Komentiraj
Gorica je po treh četrtinah tekme proti Muri zaostajala kar z 0:2, nato pa z glavo dosegla dva zadetka in se dokopala do točke, z malo sreče pa bi lahko osvojila celo vse tri.

V Gorici se je na srečanju proti Muri zbralo kar 1.000 gledalcev, kar je za novogoriške standarde  zelo lepa številka. Ti so videli zanimivo nogometno predstavo, v kateri je dalj časa kazalo, da bodo tri točke odšle v Prekmurje, na koncu pa je sledil izjemen odgovor Gorice, ki je bila nagrajena za vztrajnost in nepopustljivost.

Gorica je imela v peti minuti prvo lepo priložnost, a je Andrija Filipović meril visoko čez gol. Nedolgo zatem je padel prvi zadetek na tekmi, pod katerega se je podpisal kapetan gostov Alen Kozar, ki je meril z velike razdalje, žoga pa se je odbila od branilca Gorice Mattea Tomička in končala v mreži. Sledili sta priložnosti Andreja Kotnika na domači in Luke Bobičanca na gostujoči strani, v zanimivem prvem delu pa sta bila blizu izenačenju še Uroš Celcer in Rok Grudina.

V 58. minuti je Grudina zapravil še eno priložnost po podaji Celcerja, kmalu zatem pa je Mura zadela še drugič. Z dvajsetih metrov se je za strel odločil nekdanji mladinec Maribora Žan Karničnik, ki je z močnim in natančnim strelom premagal nemočnega Gregorja Sorčana.

Gorica se ni predala. Žarek upanja je zasijal v 73. minuti, ko je po podaji Janija Curka z glavo zadel Filipović, slabih deset minut kasneje pa je z glavo zadel še en nekdanji mladinec Maribora Žiga Lipušček, ki je dosegle že drugi prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Do konca srečanja je imel Andrej Kotnik še priložnost za popoln preobrat, a danes njegovi številni poizkusi niso našli poti v mrežo Deana Šafarića.