Gorica ponižala sramotni Triglav in ga sklatila v drugo ligo

Uredništvo 30. julij 2020 10 Komentiraj
Gorica se vrača v prvo ligo. (foto: Uradni facebook profil kluba)
Rezultat povratne tekme dodatnih kvalifikacij za obstanek oziroma napredovanje v ligo je poskrbel za veliko presenečenje. Gorica je v Kranju razbila Triglav in se po enoletni odsotnosti vrnila v prvo ligo!
- Kvalifikacije za popolnitev lige:

Povratna tekma

TRIGLAV 0:5 GORICA * /  (1:1)
Begić 25., Osuji 29., Marinič 56., Grudina 61., Kolenc 69.
* S skupnim izidom 6:1 se je v prvo ligo uvrstila Gorica.

TRIGLAV: Arko, Gliha (35./Wilmots), Arh Česen, Milanović, Bojić (35./Majcen), Mertelj, Udovič, Čerimagić, Mlakar, Rogelj, Petric (55./Ahmetaj). Trener: Vlado Šmit

GORICA: Marjanović, M. Kavčič (77./Paljk), Bardanca, T. Kavčič, Tomiček, Grudina, Jermol, Begić (68./Hodžić), Marinić (60./Kolenc), Volarič, Osuji. Trener: Borivoje Lučić

Po prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za popolnitev 1. SNL v sezoni 2020/21 je imel boljše izhodišče prvoligaš Triglav, ki je v Novi Gorici iztržil remi z 1:1, kar bi mu v teoriji moralo prinašati prednost pred povratno tekmo v Kranju. Zgodilo se je ravno obratno, saj je v Kranju igrala le ena ekipa, Triglav pa se je na nadvse sramoten način poslovil od prvoligaške druščine in danes dobil kruto potrditev, da je preprosto premalo kakovosten za najvišji razred slovenskega klubskega nogometa. Pri tem ne gre pozabiti na dejstvo, da Gorica do obeh kvalifikacijskih tekem skoraj pol leta ni odigrala uradne tekme, Triglav pa je bil na drugi strani v polnem tekmovalnem ritmu.

Po velikem dnevu štirikratnih slovenskih državnih prvakov je zadišalo že v 25. minuti, ko je prvi zadetek na tekmi dosegel komaj 17-letni Tjaž Begić, ki je po podaji Luke Volariča z roba kazenskega prostora dosegel zadetek, s katerim se je zelo lepo 'napovedal' pred sezono v slovenski eliti. Le štiri minute kasneje je bil Triglav že na pragu pogube, ko je po podaji Mattea Tomička neubranljivo z glavo meril Bede Osuji.

Tretji zadetek Triglava je padel v 56. minuti, ko je po veliki napaki domače obrambe  Osuji podal Leonu Mariniču, slednji pa je z diagonalnim strelom potrdil povratek Gorice v elito.

Do konca tekme je razigrana Gorica zadela še dvakrat. V 61. minuti je obrambo Triglava osmešil Volarič, ki je s podajo pred gol našel Roka Grudino, ki je zgolj podstavil nogo in žogo preusmeril v mrežo. Končni izid je osem minut kasneje postavil rezervist Leon Kolenc, ki je zadel po novi podaji Bedeja Osujija.

Gorica se tako leto dni po eni najbolj črnih sezonah za goriški nogomet vrača tja, kamor tradicionalno tudi spada. Že v prvem krogu nove sezone se bodo vrnili številni stari spomini, saj bo Gorica sezono začela z gostovanjem pri ljubljanski Olimpiji.