22.5.2019, ob 16:55 | Štadion: Športni park v Gorici | Gledalcev: 540 | Sodnik: Dejan Balažič
Gorica 0:0 Aluminij
Rezultati 35. kroga

Gorica ni zmogla niti Aluminija in gre v kvalifikacije za obstanek

Uredništvo 22. maj 2019 1 Komentiraj
Slaba sezona Gorice je danes dobila uradno potrditev. Novogoričani bodo morali igrati dodatne kvalifikacije za obstanek v prvi ligi.
Gorica je tudi danes klavrno nadaljevala zares slabo sezono, ki se sicer bliža koncu. Novogoričani zdaj tudi že vedo, da bodo morali v kvalifikacije za obstanek v 1. SNL, saj bodo sezono končali na zanje skromnem devetem mestu.

Današnji dvoboj z Aluminijem je potrdil nekakovost v domačih vrstah, saj Gorica niti na tako pomembni tekmi ni uspela dominirati. Ravno nasprotno, gostje iz Kidričevega so si v prvem delu igre priigrali bolj konkreten poizkus, a je bil Sorčan na mestu. V drugem polčasu so Goričani zapretili preko Etiena Velikonje, bližje golu pa so bili gostje, saj je Vrbanec zadel okvir gola v 86. minuti. Nekakovostno srečanje, ki so ga bolje zaključili gostje (ne pa tudi zadeli), se je končalo z izidom 0:0.