3.11.2018, ob 18:00 | Štadion: Športni park Gorica | Gledalcev: 300 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 3. november 2018 2 Komentiraj
Gorica je v 15. krogu 1. SNL naletela na težave proti Rudarju, ki je imel v svojih vrstah razpoloženega strelca Milana Tučića. Kluba sta si razdelila točki.

Gorica, ki je dobila prvo medsebojno tekmo letos, je v Rudarju dobila žilavega nasprotnika. Rudar je bil aktiven že od samega začetka srečanja in tudi povedel. V 22. minuti je izbita žoga prišla do napadalca Milana Tučića, ki je s strelom z roba kazenskega prostora premagal novogoriškega čuvaja mreže Gregorja Sorčana. Domačini so hitro izenačili, samo pet minut pozneje je za 1:1 zadel Smajalić. Domačini so nato skorajda povedli preko Osujija, a so se gostje rešili.

Rudar se ni predal. Radić je protinapad, ki je obetal veliko, zaključil s strelom mimo gola. Isti igralec je nato v 59. minuti nastreljal okvir gola. Vseeno pa je Rudar v 64. minuti vodil, po kotu Trifkoviča je drugi gol na tekmi dosegel Tučić. Goričani niso bili pretirano nevarni in kazalo je na njihov poraz, ko je sodnik pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je realiziral Osuji, do konca srečanja pa se izid ni spremenil.