28.4.2019, ob 14:00 | Štadion: Športni park v Gorici | Gledalcev: 350 | Sodnik: Nejc Kajtazović

Uredništvo 28. april 2019 2 Komentiraj
Etien Velikonja je v drugem delu sezone dosegel že šest zadetkov. (foto: uradna spletna stran kluba)
Gorica je v velikem slogu končala niz kar štirih zaporednih porazov in pred svojimi navijači razbila razglašene Celjane, ki so bili že po prvem polčasu na poti k pravemu debaklu.

Goričani so v 29. krogu 1. SNL presenetili. Po previdnem začetku tekme so po nekaj več kot 25 minutah igre domači nogometaši pokazali željo po zmagi. Zatresla se je mreža in to dvakrat v kratkem obdobju. Najprej je v 26. minuti zadel Etien Velikonja, tri minute pozneje pa je vodstvo Novogoričanov povišal Žiga Lipušček. Da danes Celjane čaka težak in neugoden dan, je postalo jasno po 39. minuti, ko je Velikonja z enajstih metrov dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. Pred odhodom na odmor še četrti gol domačih, dosegel ga je Andrija Filipović.

Drugi polčas je bil glede na izid po 45 minutah igre bolj ali manj gola formalnost za Gorico. Celjani so skušali znižati zaostanek, toda njihova premoč v polju je bila bolj ali manj ničvredna oziroma povsem nekonkretna. V 62. minuti je Žan Benedičič prejel rdeči karton, deseterica Celjanov pa je lahko izgubljeno tekmo le pripeljalo do konca.