SLO | SRB | ENG

Konferenčna liga

Golijada v Atenah: Fenerbahče je proti Olympiakosu izgubljal že s 3:0, toda ostaja v igri pred povratno tekmo

Uredništvo 11. april 2024 1 Komentiraj
Olympiacos (foto: Getty Images)
Slovenski vezist Miha Zajc je tekmo začel od prve minute. Turki so imeli obupen prvi polčas, toda lahko bi se končalo še precej slabše kot kaže končni izid.

V Atenah sta se nocoj v sklopu UEFA konferenčne lige pomerila grški Olympiacos in turški Fenerbahče, šlo je za prvo tekmo četrtfinala. Na papirju so bili Turki pred prvim žvižgom postavljeni v vlogo favorita, toda gostovanja pri velikanu iz Grčije so vselej peklenska in v tem vzdušju je tudi potekal prvi polčas na zelenici. Domača ekipa je zabila dvakrat.

Fortounis je že v 8. minuti poskrbel za prednost Grkov, to pa je še pred odmorom povišal Stevan Jovetić in ob polčasu je bilo 2:0.

Zgodaj v nadaljevanju se je med strelce vpisal še Chiquinho in pri 3:0 se je zdelo, da Fenerbahče nocoj ne bo izvlekel prav nič. Toda potem je bila v 68. minuti dosojena enajstmetrovka za goste, z bele točke pa je bil uspešen Dušan Tadić.

Petnajst minut pred koncem je Kahveci znižal na končnih 3:2 in Fenerbahče vendarle še ni odpisan, ga pa čaka zelo težko delo.

1
Bajga
11.4.2024, 21:32
Olympiakosu ste že vrnili denar za BrNIČa? Me veseli, da Miha spet več igra in da bo pripravljen za EURO.
1
0

2

Benjaminu Šešku je žal, ker je šel predčasno iz igre: 'Vedno sem s srcem za Slovenijo, ampak nisem mogel več'

brihta
21.6.2024, 16:31
Evo lamus! Šeška so krči tako, da na tekmo nimam pripomb!

35

Kakšen šok za Slovenijo! V zadnjih sekundah sodnikovega podaljška je Srbija prišla do remija po podaji iz kota!

fredperry
21.6.2024, 16:24
Super da ti je jasno da gledam tudi nogomet ;) . Kaki bizgeci od ljudi, kot fiakarski konj, samo naravnost v prepad, malo moreš na nogomet gledati s širšega konteksta ne samo navijaško in popolnoma butasto izpadeš če si zatiskaš oči pred očitnimi napakami ki se ne bi smele zgoditi, ni problem v meni ki jih vidim in ne molčim, problem je v tistem kije tekmo zafural in v tebi ki te pač boli kure.c ker si neambiciozen v svojem življenju . Na napakah se učimo, saj so ti to že v šoli razložili verjetno ? Da bi se pa učil z napak jih moreš sprevidet in jih obdelat . Ne smeš zmeraj napak jemati za slabo in biti užaljen če nekdo opozori na njih, odrasti .

4

Timi Max Elšnik: 'Vratnice, gol v zadnji sekundi proti Srbiji in v JAR ... enkrat se mora tudi to obrniti nam v prid'

Dragon10
21.6.2024, 16:22
Jaz bom probal z nevtralnimi očali gledat - ja, realizacijo ma Špoki zares slabo na tem prvenstvu, tudi par podaj je zajebal konkretno. Sam še vedno se mi zdi, da fenomenalno vteka, je hiter in agresiven, povzroča obrambam kr preglavice in ravno zarad te energičnosti ga ima Kek notri. Mogoče bi lahko Vipotnik dobil kakšno priložnost več. Hitr pa ljudje pozabijo, kolk je Šporar naredu za repko v samih kvalifikacijah...

2

KOMENTAR: Kaj smo izvedeli v zadnjih 5 dneh? Težje je, boljši smo! Tekma z Anglijo ni več tipa 'kar bo, pa bo'

21.6.2024, 12:45
tako je, navijamo, držimo pesti za srečen razplet, zmožni smo tega, samo samozavestno in agresivno na polno. Kek, sprejet vidne napadalne slabosti dveh tekem v ustrezne menjave in gremo Slovenija !!

Vem, da nimam veliko časa več v nogometu. Kot bi rekli Španci, vsaka tekma po 35. letu je darilo. Jaz sem star 39 let, trudim se uživati v vsaki sezoni. Pomembno je, da sem psihično in fizično pripravljen, da lahko pomagam ekipi. Kot veste, obožujem igranje za reprezentanco. Igram že več kot 20 let in to želim početi še naprej. ...več
Cristiano Ronaldo
Benjamin Šeško je v Leipzig pred enim letom prišel kot velik talent, pri nas se je sijajno razvil. V drugem delu sezone je Benji dokazal, kako pomemben je za nas ter tudi koliko kakovosti prinaša kot kompleten napadalec. Enajst golov v drugem delu sezone, na koncu sedem zaporednih golov. To je neverjeten dosežek in dokaz, da je že zdaj eden najboljših napadalcev v Bundesligi! Že pri enaindvajsetih! ...več
Rouven Schroder o Benjaminu Šešku
Z Miho Zajcem sva veliko govorila o Euru, malo sva se šalila in zbadala. Pravi mi, da so v zadnjem obdobju napredovali, da so boljši kot takrat, ko smo igrali z njimi. Nekateri igralci so dozoreli, ekipa ve, kaj počne, igrajo sistem 4-4-2, na protinapade, imajo igralce za to, zadaj so čvrsti. Tako da, ne bo lahko. ...več