
Antoine Griezmann (foto: Getty Images)
Antoine Griezmann se je od Atletica poslovil v solzah, navijačem se znova opravičil in obljubil, da se bo nekoč vrnil.
Antoine Griezmann se je od Atletica poslovil na način, ki je povsem ustrezal njegovi zapuščini. Na stadionu Metropolitano ni šlo zgolj za slovo nogometaša, ampak za večer emocij, hvaležnosti in priznanja človeku, ki je postal eden največjih simbolov sodobnega Atletica - za marsikoga je 34-letni Francoz največji igralec, ki je kdajkoli nase nadel majico Los Colchoneros.
Ko je prišel trenutek za govor, Francoz ni zdržal. Solze so ga premagale že po nekaj besedah.
"Pripravil sem si govor, ampak je šlo vse k vragu," je dejal Griezmann, medtem ko je pred njim ostalo vseh 64.396 gledalcev, ki so ga prišli pospremit. Nihče ni odšel s svojega sedeža.
Tik pred tem je na zelenico stopil še Diego Simeone, ki je skupaj z Griezmannom, Janom Oblakom in Kokejem poziral na fotografiji, ki jo mnogi že označujejo kot zgodovinsko. Najuspešnejši trener kluba, najboljši strelec, najboljši vratar in ena največjih ikon Atletica.
"Nihče ni odšel, ker si to zaslužiš," je Griezmannu dejal Simeone.
Francoz se je med govorom znova vrnil k temi, ki ga je spremljala dolga leta – njegovemu odhodu v Barcelono. Navijače Atletica si je moral pridobiti dvakrat. Po bolečem slovesu in vrnitvi je dolgo potreboval, da je ponovno osvojil njihova srca.
"Nekateri so mi že oprostili, nekateri še ne. Še enkrat se vam opravičujem. Nisem razumel, koliko ljubezni sem imel tukaj. Bil sem mlad in naredil sem napako," je dejal v solzah.
Ko je prebrodil najtežje trenutke, je začel improvizirati in se zahvaljevati soigralcem, fizioterapevtom, klubskim delavcem in vsem, ki so bili del njegove poti od leta 2014 naprej.
Najmočnejši del večera pa je pripadel Diegu Simeoneju, človeku, ki je Griezmanna spremenil v svetovno zvezdo.
"Hvala človeku, ki je spremenil ta klub. Zaradi tebe sem postal svetovni prvak in počutil sem se kot najboljši nogometaš na svetu. Dolgujem ti ogromno. Bil mi je ponos boriti se zate."
Ko so na igrišče prišli še žena Erika Choperena in otroci, je sledil zadnji, najbolj oseben del govora.
"Morda vam nisem prinesel lige prvakov ali naslova prvaka, toda to mi pomeni več. To ljubezen bom odnesel s seboj za vse življenje."
Toda Griezmann poudarja, da to ni dokončno slovo.
"Ko bom končal v Orlandu, se bom vrnil. V Madrid, v klub in osvajat lovorike z druge strani. Upam, da pride nekdo boljši od mene in Atleticu prinese ligo prvakov."