23.10.2012, ob 20:45 | Štadion: Türk Telekom Arena | Gledalcev: 39.013 | Sodnik: Paolo Tagliavento (ITA)
Galatasaray 1:1 CFR Cluj
0 : 1 19' Dany Nounkeu (ag)
Burak Yilmaz 77' 1 : 1
Rezultati 3. kroga

Galatasarayu ne gre in ne gre

Uredništvo 23. oktober 2012 1 Komentiraj
Turški prvak Galatasaray tudi v tretjem poskusu ni dočakal prve zmage v Ligi prvakov. Na razmočenem igrišču je proti Cluju iztržil le točko in verjetno zapravil zadnje možnosti za preboj.
Turški prvak Galatasaray je v Ligo prvakov krenil s precejšnjim optimizmom, vendar pa so prve tri tekme skupinskega dela pokazale, da moštvo Fatiha Termina letos še ni zrelo za odmevnejše dosežke. Po porazih proti Manchester Unitedu in Bragi je bil Galatasaray blizu porazu tudi nocoj proti Cluju, ki je z igralcem manj odigral več kot eno uro in uspešno branil vodstvo vse do 75. minute, ko je Turkom prvo točko priigral lani najboljši strelec turškega prvenstva Buruk Yilmaz.

Igralci obeh ekip so bili soočeni z izjemno zahtevnimi razmerami za igro, saj so nevihte dodobra razmočile igrišče in igralcem povzročile nemalo težav. Romunski prvaki so povedli v 19. minuti, ko je domači branilec Dany Nounkeu preusmeril strel Pantelisa Kapetanosa in žogo poslal za hrbet svojega vratarja. Devet minut kasneje je Cluj po drugem rumenem opozorilu ostal brez Urugvajca Matiasa Aguirregaraya, Galatasaray pa je imel veliko priložnost za izenačenje že v 35. minuti, ko je gostujoči vratar Mario Felgueiras ubranil strel Brazilca Felipeja Mela z bele točke.

V drugem polčasu je Galatasaray silovito pritiskal in si ustvaril kar nekaj zrelih priložnosti za zadetek, ta pa je naposled sledil 15 minut pred koncem tekme, ko je po podaji Maročana Amrabata zadel Yilmaz, ki je v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Šveda Johana Elmanderja.