SLO | SRB | ENG
21.6.2018, ob 17:00 | Štadion: Ekaterinburg Arena (Jekterinburg) | Gledalcev: 32.789 | Sodnik: Mohamed Abdulla Hassan Mohd (ZAE)
Francija 1:0 Peru
Kylian Mbappe 34' 1 : 0
2. krog - vsi rezultati

Svetovno prvenstvo 2018

Francozi z minimalno zmago v osmino finala

Uredništvo 21. junij 2018 5 Komentiraj
Francija je na drugi tekmi skupinskega dela z zadetkom Kyliana Mbappeja premagala Peru in si že zagotovila uvrstitev v osmino finala. Mbappe je postal najmlajši francoski strelec na SP vseh časov.
Francija na svetovnem prvenstvu (še?) ne navdušuje, a je kljub temu na prvih dveh tekmah osvojila vseh šest točk in si zagotovila uvrstitev v osmino finala. Peru je še enkrat več drago prodal svojo kožo, navdušil z borbenostjo in srčnostjo, a to vendarle ni bilo dovolj za galske peteline, ki so z zadetkom Kyliana Mbappeja zmagali z 1:0. Mbappe se je ob tem vpisal v francosko zgodovino, saj je postal najmlajši francoski strelec zadetka na SP vseh časov.

Peru je pretil in bil nevaren v 31. minuti preko Paola Geurrera, a je Hugo Lloris, ki je danes igral svojo jubilejno stoto tekmo za Francijo, strel ubranil. Tri minute kasneje je z leve strani meril Olivier Giroud, perujski vratar Gallese pa je žogo odbil do Mbappeja, ki je zadel v prazno mrežo. V prvem polčasu je bil dvakrat nevaren tudi Antoine Griezmann, srečo pa sta preizkusila tudi Paul Pogba in Raphael Varane.

V peti minuti nadaljevanja je sreča Perujcem znova obrnila hrbet, saj je strel Pedra Aquina z 20 metrov strele vratnico. V nadaljevanju sta poizkusila še Andre Carillo in Luis Advincula, v 74. minuti pa je izkušeni Jefferson Farfan zadel zunanji del mreže. Francozi bi lahko dosegli še drugi zadetek, a je osem minut pred koncem rezervist Ousmane Dembele za dober meter zgrešil vrata.