SLO | SRB | ENG
3.12.2023, ob 15:00 | Štadion: Ljudski vrt | Gledalcev: 7.500 | Sodnik: Aleksandar Matković
Maribor 3:1 Olimpija
Arnel Jakupović (11m) 4' 1 : 0
Jan Repas 6' 2 : 0
Jan Repas 22' 3 : 0
3 : 1 90' Mustafa Nukić (11m)
17. krog - vsi rezultati

Fiasko Olimpije v Ljudskem vrtu: Maribor ‘še živi’ in točkovni zaostanek za Ljubljančani ni neulovljiv

Uredništvo 3. december 2023 7 Komentiraj
Maribor se je danes veselil visoke in zelo pomembne zmage proti Olimpiji. (foto: pigac.si)
Kdo bi si mislil? Maribor je že v prvih 20 minutah odločil večni derbi in Olimpijo nazaj v prestolnico poslal brez točk. Štajerci za zmaji zdaj zaostajajo še za šest točk.

Večni derbi se je za Maribor pričel sanjsko, Štajerci so tekmo praktično že začeli v prednosti – dveh golov! Že v četrti minuti je padla enajstmetrovka zaradi igre z roko Krefla, uspešno jo je realiziral Jakupović za 1:0, le dve minuti kasneje se je zdelo, da je tekme konec še preden se je začela! Kreflu je žogo odvzel Soudani, potem pa je do nje prišel Repas in z roba kazenskega prostora zadel za 2:0.

Olimpijo sta huda lapsusa Krefla povsem presekala, zmaji si niso pripravili čisto nič pred vrati Maribora v prvih 20. minutah. V 22. minuti pa že 3:0! Spet je udaril Jan Repas. Odličen zadetek z razdalje in zadišalo je po hudi blamaži aktualnih prvakov. Zeljković je takoj reagiral, Krefla je povlekel iz igre in v ogenj poslal Jorgeja Silvo. Vstopil je tudi vezist Doffo namesto krilnega napadalca Florucza.

Maribor je ob vodstvu s tremi goli zlahka kontroliral potek dogajanja in na odmoru je imel zmago danes že v žepu. V nadaljevanje je Olimpija krenila še s Posavcom, v slačilnici je ostal Agba. Na drugi strani je za danes zaključil Watson, zamenjal ga je Mitrović. V drugem polčasu smo pospremili kar nekaj obetavnih akcij na obeh straneh, toda mreži sta mirovali, Ljubljančanom pa se je mudilo.

Toda na nobeni točki ni bilo občutka, da bodo aktualni prvaki danes kaj postorili. Izpostaviti gre strel Rui Pedra v 78. minuti, toda Portugalec je zadel prečko. V zadnji minuti rednega dela je sledila enajstmetrovka za zmaje, na belo piko si je žogo postavil Nukić in zadel za 3:1. Tekma se je končala z zmago Maribora, ki je z novimi točkami skočili nazaj na 4. mesto v Prvi ligi, Olimpija pa ostaja na drugem.

Standings provided by Sofascore

7
Dzurc
3.12.2023, 17:02
Čestitke našim, začenjat s Kreflom, prvi bravo, začenjat brez Doffa, drugi bravo, opazovat Repasa, tretji bravo. O igri pa sploh nebi, en polčas je bil več kot preveč. Čestitke v Maribor.
4
0
retepp
3.12.2023, 17:46
Upps, pa sem prijetno presenečen nad to čestitko. Predvsem zaradi tega, ker sem doslej še za čisto vsako zmago Olimpije nad Mariborom tudi sam poslal čestitko v nasprotni tabor. Do danes pa nikoli v obratni smeri. Verjetno deliš/delite mnenje, da je šlo za pravi derbi. Še bomo uživali v našem nogometu. Seveda eni bolj, drugi manj....
4
2
Dzurc
3.12.2023, 18:06 (popravljeno 3.12.2023, 18:09)
- Odgovor na komentar osebe retepp Poglej komentar
Definitivno derbij, ampak žal z dvema čisto različnima pristopoma. Maribor je bil danes nevaren kot že dolgo ne, seveda dveh istih polčasov ni za pričakovat sploh pri rezultatu 3:0, naši pa daleč od pričakovanega, na našo žalost tudi nosilci, ki bi mogli dodat neko iskro, pa so z glavami očitno nekje drugje, tukaj ciljam predvsem na Elšnika, je očitno že v Evropskem klubu nekje, čeprav meni čisto nelogično, upa na nek prestop, dokazal se bo pa kje ? Na EURU ? Nerazumljivo mi je tudi Zeljkovičevo eksperimentiranje na taki tekmi. Uglavnem kar se tiče naših, polom in zaslužen šamar, vprašanje pa če bo kaj pomagal, ker sanjajo zdele že kar nekaj časa.
2
0
Strossmeier
3.12.2023, 18:22
Vec kot zasluzena zmaga Mb... Cestitke! Dzurc, imas prav! Tega sem se bal, da bodo zaplavali, namrec. To se, zal, dogaja vsako leto in skrajni cas je, da vsi po vrsti malo obiscejo kaksnega psihologa. Sportnega, da se razumemo in to ne bi bila nikakrsna sramota. To je praksa pri vseh vecjih klubih, samo pri nas so vsi najpametnejsi in obvladajo vse. Zeljkovic pa... res mu ni bilo treba eksperimentirati utrujenosti navkljub. Bi pac menjal ob polcasu, ce bi kdo omagal. Pri tem poreazu me veseli samo to, da Maribor se zdalec ni Bravo, ki nam je uvalil 6 komadov in da mariborcanom se veliko manjka, da bodo dosegli Bravase:)
1
1
3.12.2023, 18:27
bravo za komentarje brez žalitev. Maribor je odigral res eno zrelo tekmo, kar se pa tiče danes najboljšega Repasa, pa : bil je že čas za kaj več kot sivo povprečje.
2
0
retepp
3.12.2023, 20:49
Moje mnenje je tudi, da Zeljković tudi ni pravi trener za Olimpijo. Lani bi moral s Koprom iztržiti dosti več. Kar pa zaddeva zmage, je v tem trenutku 3:1 nič manj slajša kot zmaga Brava. Saj ne gre za doseči čimveč golov za vsako ceno. Znati se je zapreti, ko je je čas, zapreti igro in jo rutinsko pripeljati do konca brez zaletavanja in štepanje golov zgolj zaradi prestiža. Solidno pa je bilo tudi sojenje.
2
0
primusx
3.12.2023, 21:45
Olimpija očitno ni navajena na igranje tekek, kjer zelenica ni njiva :P Šalo na stran, po dolgem času sem šel zadovoljen s tekme. Pohvale Repasu, po res dolgem času pokazal svojo kvaliteto in zakaj je bil pripeljan. Pohvale celi ekipi za borbenost, le tako naprej.
2
0

40

Huda kazen za Maribor! Tekma v Fazaneriji je registrirana z zmago Mure s 3:0, Maribor nato še štirikrat doma brez gledalcev!

primusx
26.2.2024, 22:04
Pač moje mnenje, premorem malo objektivnosti... kljub temu da gre za moj klub.

8

Koliko časa še? Antony bo počasi kandidat za najslabšo okrepitev v zgodovini Premier League

DIDI1
26.2.2024, 22:03
Ah,profilko deluje po uni prispodobi"naleti ko mutav na telefon"....

54

Prva lovorika je pod streho: Kloppov Liverpool je osvojil angleški ligaški pokal!

Intelekt
26.2.2024, 19:39
Bakreni nea se jezi s temi petimi profili, ko smo te ze zdavnaj ujeli in ne preusmerjaj pozornosti, rajsi se pogovorimo o tvojih frustracijah, npr. zakaj si tako jezen? Premalo bakra danes al je to posledica osvojene lovorike Poola in blamaze MU proti Fulhamu?

Rešitev so regionalni turnirji. Pomislite, če bi igrali s Crveno zvezdo, Dinamom iz Zagreba, Ludogorcem, Steauo, Slovanom. To bi bile drugačne tekme. Tekmovanje bi trajalo samo en mesec, ne bi vplivalo na madžarsko ligo, ki je pomembna. Lahko bi izboljšali naš nogomet. V prihajajočem obdobju bomo skušali govoriti z vodilnimi klubi iz regije, da vidimo, kako daleč lahko gremo. ...več
Predsednik Ferencvarosa Gabor Kubatov
V preteklosti sem govoril z igralci preden so prišli v Manchester United in jim rekel, da tega ne bodo obžalovali. Moram priznati, da je bil to slab nasvet, ko vidim, kaj se je zgodilo z njimi. Drugje bi uspeli. Poglejte Juda Bellinghama. Manchester United je dal ponudbo, ravno tako Borussia Dortmund, izbral je Nemce, za kar mu čestitam. ...več
Gary Neville
"Presenetil me je prestop v Bordeaux, to je sicer velik prestop, dobra pogodba. Ampak druga francoska liga. Ne morem si misliti, da bi naš igralec s Hrvaškem po takšni sezoni šel v takšen prestop. Bolje bi mu bilo, da bi igral v klubu, ki igra napadalni nogomet in je dominanten, ker bi zabil več golov. Zato sem mislil, da je Dinamo zanj boljša opcija. ...več