Fantje, več zbranosti

Anže Zajič 7. december 2011 6 Komentiraj
Trener italijanskega velikana AC Milana Massimiliano Allegri se je iz Prage vrnil besen kot ris. Njegovi varovanci so proti Viktorii vodili že z 2:0, a vseeno osvojili zgolj točko.

AC Milan je sinoči v Pragi proti Viktorii vodil že z 2:0, a kljub temu domov prišel le s točko. Čehi so poskrbeli za preobrat, ki so ga zapečatili v 93. minuti - s praktično zadnjim strelom na tekmi. Po koncu obračuna je bil Massimiliano Allegri kot ris besen na svoje soigralce, pa čeprav si je italijanski velikan že pred tem priigral napredovanje v osmino finala.

"Takšne tekme je potrebno dobiti, potrebno je zapečatiti zmago, ko vodiš z 2:0 in imaš vse v svojih rokah," se je razburjal Allegri. Njegovo ekipo sta v vodstvo na začetku drugega polčasa popeljala Alexandre Pato in Robinho, Viktoria je zadetka nato dosegla v 89. in 93. minuti. "Nauk te zgodbe je, da je potrebno vztrajati in biti zbran do 95. minute. Zelo sem razočaran, ker se domov vračamo s takšnim rezultatom. Moti me tudi, da smo gola prejeli po naših napakah. Prvega po slabi igri na sredini igrišča, drugega po slabem posredovanju v obrambi. Dejstvo je, da sem z nekaterimi stvarmi sicer lahko zadovoljen, saj smo poizkusili tudi nekaj novih nogometašev, toda dejstvo je, da smo po neumnem pokvarili vtis z dvema pozno prejetima zadetkoma. Upam, da smo se česa naučili. In verjamem, da takšnih napak ne bomo več ponovili," je še dodal trener kluba s San Sira.

Allegri je sicer na Češkem priložnost za dokazovanje ponudil kar nekaj nogometašem, ki sicer niso standardni člani udarne enajsterice. Od začetka je recima zaigral 19-letni branilec Mattia De Sciglio, v nadaljevanju pa je priložnost dobil tudi vsega 16-letni vezist Bryan Christante. Celotno tekmo je po dolgem času na tej ravni odigral tudi Philippe Mexes.