SLO | SRB | ENG

1. SNL

Fabian Lungu je najmlajši debitant Olimpije v slovenski ligi vseh časov

Klemen Kos 18. maj 2026 1 Komentiraj
Fabian Lungu (foto: uradna spletna stran kluba)
Ljubljanska Olimpija je v zadnjem mesecu dni premierno v ogenj vrnila kar štiri najstnike, Fabian Lungu pa je danes s 16 leti in devetimi dnevi starosti postal najmlajši igralec Olimpije v zgodovini slovenske lige.

Olimpija v prihodnji sezoni ne bo igrala v Evropi in že nekaj tekem v državnem prvenstvu bolj ali manj igra le za čast, vzporedno z evropskim razočaranjem pa so v ljubljanskem klubu v relativno kratkem časovnem okvirju prvoligaško 'splavili' kar štiri mlade upe iz mladinskega pogona kluba.

Na tekmi proti Kopru je v prvoligaški konkurenci debitiral Inas Kukavica, nato je proti Primorju premierno priložnost dobil 17-letni Matej Henjak, na tekmi proti Radomljam pa je Federico Bessone premierno v ogenj poslal še dva rosno mlada nogometaša.

Nekdanji mladinec Rome Jan Jurgec je priložnost dobil celo v začetni enajsterici, petnajst minut pred koncem tekme pa je v igro vstopil še Fabian Lungu, ki je s 16 leti in devetimi dnevi starosti postal najmlajši debitant v majici Olimpije v samostojni slovenski ligi. Do Lunguja je bil rekorder najslavnejši otrok Olimpije v poosamosvojitvenemu obdobju Jan Oblak.

 

“Kot sem že večkrat povedal, sem trener, ki rad vključuje mlade igralce. V naši ekipi do 19 let imamo veliko talentiranih fantov, ki z nami trenirajo že celo sezono oziroma od mojega prihoda. Nekatere smo vključili že v priprave pozimi."

"Morda bi jim lahko priložnost ponudil že prej, vendar so bile tekme zahtevne. Konec sezone je pravi trenutek, da se pokažejo. Zelo sem ponosen nanje, saj so trdo delali skozi celotno sezono. Na tokratni tekmi so v zaključku srečanja pokazali svoj potencial. Imeli smo tudi lepo priložnost za zadetek. To je zelo pomembno za prihodnost kluba," je povedal trener Olimpije Federico Bessone.

 

Lungu je eden več od mladincev Olimpije, ki so v letošnji sezoni podpisali svoje prve profesionalne pogodbe, sicer pa gre za sina znanega obraza slovenskega prvenstva Vladislava Lunguja, nekdanjega moldavskega reprezentanta, ki je v majici Gorice, Maribora in Celja v prvi slovenski ligi odigral kar 138 tekem.

KOMENTARJI

1
marjan59
18.5.2026, 15:32
Izgleda pa da je star vsaj 20 let...
Odgovori Prijavi komentar
0
0

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Zadnji komentarji


1

Rade Bogdanović udaril po Cristianu Ronaldu: 'Sramota je, da sploh igra na SP, saj komaj hodi'

Kocka_Mraza
12.6.2026, 19:57
Povedal kar 99,9% "novinarjev" nima jajc ter raje liže dupe Ritopiku7

2

Prestopni hat-trick Real Madrida! Silva je že segel v roke Atleticu, nato pa je sledil preobrat za 180 stopinj

Maestro8
12.6.2026, 19:40
Človek komaj junij je, relax. Silva bi bil totalno nepotrebna okrepitev, vezistov ima Barca za izvoz, okrepitve so potrebne predvsem v obrambi, ter špica, vezist pač ne, zato se tudi ni šlo resno po Bernarda Silvo.

10

Benjamin Šeško je razkril vse svoje tetovaže: 'Verjamem v boga, spremlja me skozi življenje'

Maestro8
12.6.2026, 19:26
Ateist je nekdo, ki ne verjame v nobenega boga. Glede na zgodovino krščanstva in trenutnim dogajanjem glede židov pa niti ni čudno, da jih noben ne mara. Mislim noben normalen.

13

Ameriške oblasti so somalskega sodnika zavrnile, zaradi 'sodelovanja s terorističnimi organizacijami'

peacemaker1
12.6.2026, 18:42
..in kake veze ima pri tem omenjeni sodnik?...

Poudarjeno

Luis Enrique je zares naša največja dragocenost, najboljša, moja najboljša odločitev. Zadnjih 15 let sem se z njim pogovarjal o tem, da bi ga podpisali. Je fantastičen trener, najboljši trener na svetu, pa tudi kot oseba – neverjetno je, kako obvladuje vsakdan, igralce, vse, celo medije, kar v Franciji ni vedno lahko, a on je fantastičen ...več
Nasser Al-Khelaifi
Če bi klubi delovali tako morajo in bi vzgajali mlade igralce ter postavili sistem vzgoje mladih igralcev, do tega sploh ne bi prihajalo. Pri najboljših evropskih klubih so glede tega sistemi utečeni. V ekipah kot so PSG, Arsenal ali Real Madrid igrajo trije, štirje ali pet igralcev, mlajših od 21 let. Da v Sloveniji ne premoremo igralcev, ki bi lahko nastopali v državnem prvenstvu, mi ne more nobeden trditi. Zato smo se tudi odločili, da se to onemogoči. ...več
Radenko Mijatović
Hvaležen sem vsem nekdanjim trenerjem našega kluba, ampak Luis Enrique je zelo poseben. Kot trener, kot človek, fantastičen je. Najboljši trener na svetu je. Opravlja izjemno delo s to mlado ekipo. Hvaležen sem tudi vsem igralcem, ki so kdaj nosili dres našega kluba, ta zmaga je tudi zanje. Vsak je prispeval svoj delež v tem projektu. ...več
Nasser Al-Khelaifi

Anketa

Kdo bo osvojil naslov svetovnega prvaka?





Vseh glasov: 537
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.