SLO | SRB

Konferenčna liga

Evropska sezona Mure je končana, Prekmurci brez realnih možnosti za uspeh, a s častnim golom

Uredništvo 9. december 2021 11 Komentiraj
Mura končuje evropsko sezono. (foto: pigac.si)
Vitesse je brez večjih težav dobil tekmo zadnjega kroga skupinskega dela konferenčne lige proti Muri.
- UEFA konferenčna liga:

Šesti krog

VITESSE 3:1 MURA
Buitink 3., Openda 35., Huisman 40.; Maroša 81.

Stadion: Gelredome. Rumeni karton: Doekhi, Bero; Kous, Kozar, Cipot.

Vitesse: Houwen, Doekhi, Bazoer, Rasmussen, Dasa, Huisman, Tronstad, Bero, Wittek, Openda, Buitink. Igrali so še: Gboho, Baden, Oroz.

Mura: Zalokar, Karamarko, Maruško, Karničnik, Šturm, Kozar, Lorbek, Kous, Pucko, Horvat, Mulahusejnović. Igrali so še: Cipot, Maroša, Ouro, Bobičanec, Ščernjavič.

Mura je na Nizozemsko pripotovala oslabljena - brez vratarja Obradovića in branilca Gorenca. To se je precej poznalo, kajti Ante Šimundža enakovrednih zamenjav nima. Prekmurci so slabo začeli, že v tretji minuti je domača ekipa povedla. Zalokar je prvi strel zaustavil, a žogo nerodno odbil, v noge Buitinku, ki je zlahka zadel za 1:0. Domači so imeli pobudo, Muri niso dovolili praktično ničesar.

Edino prebujenje gostov smo videli v 21. minuti, ko je Mulahusejnović protinapad zaključil s strelom diagonalno po tleh. Vitesse je prednost skorajda povišal v 25. minuti, skočil je Doekhi, a meril mimo. Je pa deset minut pozneje Openda izkoristil napako Murine obrambe, prišel pred Zalokarja in ga premagal. Mura je tudi tretji gol zakuhala sama, po napakah v obrambi je zadel Huisman.

Visoka zaostanek je seveda na nek način "ubil" tekmo. Je pa Mura drugi polčas začela bolje, s poizkusom Kousa. Nizozemci so sicer iskali še kakšen gol, a Zalokar ni dovolil novega udarca za svojo ekipo. Openda je v 60. minuti žogo verjetno že videl mimo slovenskega vratarja, a upal je zaman. Tudi Mura je bila še nevarna, celo gol je dosegla. Maroša se je v 81. minuti dobro znašel, žogo poslal branilcu med nogama in zadel.

Mura je danes končala svojo evropsko sezono - daleč najboljšo doslej. Vtis ni bil slab, je pa bilo jasno videti, koliko slovenski prvak (in z njim slovenski nogomet) zaostaja za ekipami te ravni.

11
UNHOLY CULT
10.12.2021, 08:52
- Odgovor na komentar osebe FrancoisBoulanger Poglej komentar
poglej koliko nizozemci vlagajo v fusbal in razvoj mladih igralcev in koliko slovenija... nevem zakaj sploh je nzs,če nič ne naredi v razvoju fusbala pri nas
0
0
10.12.2021, 08:55
Mura je bila v zelo težki skupini kjer bi marsikdo odnesel 0 pik. Premagali Tottenham in proti Rennesu po veliki nesreči tudi ostali brez pik. Mislim, da so pustili zelo dober vtis v prvi evropski jeseni. Kaj si ti pričakoval ob Tottenhamu, Vitesseju in Rennesu? Napredovanje? Zresni se. Igrali so proti klubom iz TOP6 lig na svetu :) Čisto ok je to. Kar je pa najbolj važno, da so prejeli zelo močne finance, kar pomeni nov zagon za klub. In res je ni TOP raven, vseeno je slovenska liga slaba, ampak overall gledano je Mura pustila dober vtis, kot pred leti Maribor.
5
1
reddevils
10.12.2021, 09:09
Res je! Tista posrana zmaga proti mešani postavi Tottenhama, ki je igral z enim manj 60 minut, to pa je vse, ostalo pa v glavnem gladki porazi😂 Slabo, občutno premalo.
0
2
UNHOLY CULT
10.12.2021, 09:26
- Odgovor na komentar osebe reddevils Poglej komentar
poglej si tvoj maribor,ko je izpadel proti amaterjem iz severne irske.... zelo zelo slabo
10.12.2021, 11:04
lol, mura je premagala dva AMATERSKA kluba in se je zato uvrstila v tretjerazredno tekmovanje, oz. ni se uvrstila ampak je tja prišla z izpadanjem iz resnih tekmovanj, dve GLADKI pušijoni proti ludogorcu in sturmu
1
1
10.12.2021, 11:24 (popravljeno 10.12.2021, 11:25)
- Odgovor na komentar osebe Matej1991 Poglej komentar
Vsak klub v Sloveniji bi gladko podpisal da vsako leto tekmujejo v tem tretjerazrednem tekmovanju, ki je npr. eni majhni Muri, ki je še 4 leta nazaj igrala v drugi ligi prineslo slabe 4 milijone evrov ;) Tvoje posmehovanje je zelo žalostno in ta pravi pokazatelj Slovenceljstva. Vsa čast. Bravo. Sta pa z unim pijancem res en lep tandem. Pri taki omejenosti drugega kot te zmazke od komentarjev žal ne moremo pričakovati.
5
1
Stand ur ground
10.12.2021, 11:33
- Odgovor na komentar osebe Lamus Poglej komentar
Saj to je problem pri nas. Važno je samo, da se pusti dober vtis, pa četudi je na koncu 0 pik. Še sedaj se spomnim studia po 1. tekmi, ko so vsi na veliko omenjali, da ni toliko pomemben poraz, kot to da so nabirali izkušnje. Slogan luzerjev - Važno je sodelovati in ne zmagati. Vedno se izgovarjamo na to našo majhnost in da je lepo, že če smo samo zraven. Pa nas vedno znova še manjši od nas udarijo po glavi, ki dokažejo, da če je prava želja in prava organizacija, je popolnoma vseeno, kako majhen si. V nogometu še nikoli v zgodovini ni bilo takšnega finančnega razkoraka med klubi pa obenem tako izenačenih sil na terenu. Dajmo že zbrisati to našo omejenost v glavi in izkoristimo športne potenciale, ki jih kot narod imamo.
0
11.12.2021, 00:06 (popravljeno 11.12.2021, 00:09)
- Odgovor na komentar osebe Stand ur ground Poglej komentar
Mura je letos dosegla svoj Maximum oziroma ga presegla, sam klub pa je dokazal, da zmore, ampak proti velikanom žal ne gre, kvaliteta in organiziranost naredita svoje. Ampak za to ni kriv klub, temveč organizacija lige. 1.SNL je slaba liga in roko na srce, pričakovati TOP uspehe v Evropi je utopično. Tako da ja, zaenkrat bomo ostali kar pri luzerskem sloganu, ki na koncu dneva prinese milijone - kdo ve, mogoče se pa kmalu stvari obrnejo na bolje. Par takih sezon za naše klube in smo na konju.
0
1

12

Ten Hag je že danes začel z delom v Manchester Unitedu in tudi povedal, kaj želi storiti s Cristianom Ronaldom

Intelekt
16.5.2022, 22:23
Zakaj bi Pool sploh zelel Sancha, zato da bi ga preplacal in da bi sedel na klopi? To opravlja Origi za 90% manj stroskov . Brunci je v rangu KDB in Magajver v rangu VVD ravn tolk, kot United v rangu evropskega velikana, z enkrat manj evropskimi naslovi to pac ne mores bit. Vidim, da te stevilke precej begajo, lahka grema skupaj sestet lovorike, tako major honours kot vstete ne-lovorike, v obeh primerih je Liverpool najtrofejnejsi, kaj je potem United? Drugi v Angliji in drugi v Manchestru, nepomemben v drzavi in mestu. Enkrat je blo ze vec kot 40 let in enkrat skoraj 30 let, zgodovina se ponavlja, enkrat v senci Poola, vedno v senci Liverpoola

1

Spet pomisleki glede prodaje Chelseaja: Roman Abramovič noče dati zaveze, da bo denar namenil za dobrodelne namene

Intelekt
16.5.2022, 21:14
Se zna zgodit, da bo Chelsea 04 odsel tako hitro kot je prisel . Matejcku se obeta nadaljnih vsaj 50 let mizerije, kot se je to ze zgodilo..

1

Prosinečki ugotavlja: Olimpija igra napadalno, to sem želel, zakaj pa prejema toliko golov, bo treba ugotoviti

retepp
16.5.2022, 20:32
Zanimivo, ni komentarjev za najbolji klub u regiji i šire.... Sicer pa zgodovina se ponavlja, zato vam že najmanj tretjim kličem : dosti sreče v borbi - za treje mesto , ha, ha, ha...!

3

Šok za Koper! Radomlje so naredile velikansko uslugo Mariboru, ki ima zdaj usodo boja za naslov v svojih rokah

retepp
16.5.2022, 20:30
Koper se je vsral pred ( skoraj) polnim zastojnkarskim stadionom, ker ni vajen takega domačega ambienta, ki je sicer značilen za reni obisk v višini od 10 do 180 duš. Mlinarji so taktično posipali morske ribe z moko, da se ni od njih videlo - nič. In kot je nekdo na Mb forumu dejal : Konec bo, ko bo Maribor to dejal!

Cristiana Ronalda želim zadržati v Manchester Unitedu. Pomemben igralec je za klub. Je velikan, ima velike ambicije. ...več
Erik ten Hag
Minus Marcosa Tavaresa kot kapetana je bil plus za klub. Marcos namreč ni bil najboljši pogajalec za premije. Lovil se je s slovenščino, nasproti sebe pa je imel za pogajalca Zlatka Zahovića. Tako je bilo, ampak brez slabe volje, na koncu se je vse uredilo. ...več
Mitja Viler
Ni enako, če igraš z Bayern v Nemčiji kot če igraš za Barcelono ali Real Madrid v Španiji. ...več