SLO | SRB | ENG

Evropska klasika v Carigradu: Galatasaray in Manchester United sta postregla z epsko predstavo, padlo je 6 golov!

Uredništvo 29. november 2023 19 Komentiraj
Galatasaray je prišel do pomembne točke proti Manchester Unitedu. (foto: uradna spletna stran kluba)
Galatasaray in Manchester United sta nocoj v ligi prvakov uprizorila sijajno partijo polno priložnosti in lepih zadetkov. Andre Onana se ni proslavil.

V Carigradu se je nocoj odvila prava klasika. Galatasaray je gostil Manchester United in že prvi polčas je dal vedeti, da bomo spremljali zelo zanimivo partijo. Bolje so začeli gostje iz Anglije, že spet je zablestel mladi napadalec Alejandro Garnacho, ki se je izkazal z lepim zadetkom v 11 minuti za 1:0. Toda kmalu je sledil še lepši zadetek gostov, sijajno je po žogi udaril Bruno Fernandes.

Kapetan Manchester Uniteda je v 18. minuti povišal na 2:0, potem pa se je zbudil tudi Galatasaray. Tekla je 29. minuta, ko so Turki znižali zaostanek. Hakim Ziyech je izvedel prosti strel in zadel za 2:1. Imel je tudi kar nekaj sreče, kajti meril je točno po sredini vrat, toda Andre Onana med vratnicama Uniteda žoge ni dobro videl in privoščil si je kar velik kiks. To je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Nadaljevanje je potekalo v enako visokem ritmu kot prvi polčas. Scott McTominay je v 55. minuti zadel po lepi akciji rdečih vragov. Branilec Wan-Bissaka je imel veliko prostora na desni, njegov predložek pa je v mrežo pospravil škotski vezist – 3:1. Vsega sedem minut kasnej je zopet udaril Ziyech, tudi tokrat je šlo za prosti strel in spet je Onana slabo posredoval ob ne najboljšem strelu - 3:2.

Izenačenje je sledilo v 71. minuti. Tokrat je Galatasaray odigral lepo kombinacijo, ki jo je v kazenskem prostoru zaključil Aktürkoğlu in rezultat na semaforju je kazal že 3:3! United je potem stopil na plin, nocoj je točke nujno potreboval v želji po uvrstitvi iz skupinskega dela. Sledile so tri priložnosti za otočane, toda niso jih izkoristili, na drugi strani so Turkom na tej točki že precej vidno pošle moči.

V 85. je spet zapretil Bruno Fernandes s pravo bombo z roba kazenskega prostora toda - vratnica! Minuto pred tem pa je tudi Wilfried Zaha na drugi strani presenetil z dobrim strelom. Še vsaj dve priložnosti so se ponudile Unitedu pred iztekom devetdesete minute, toda žoga ni več želela v mrežo in tekma se je končala z remijem, ki bolj ustreza Turkom - United v zadnjem krogu igra z Bayernom.