Konferenčna liga

Evrogol Jakupovića za napredovanje Domžal v tretji krog

Uredništvo 29. julij 2021 0 Komentiraj
Domžale so izločile Honko. (foto: uradna spletna stran kluba)
Domžale so na povratni tekmi na Finskem premagale Honko in se uvrstile v tretji krog kvalifikacij za uvrstitev v konferenčno ligo. Po vsej verjetnosti bo naslednji nasprotnik Domžal Rosenborg.
-    Konferenčna liga, 2. krog kvalifikacij:

Povratna tekma

HONKA 0:1 DOMŽALE
Jakupović 21.
Stadion: Bolt Arena v Helsinkih. Gledalcev: 685. Sodnik: P. Kralovic (Slovaška). Rumeni kartoni: Levanen (Honka); Klemenčič, Markuš (oba Domžale)
* naprej Domžale z 2:1.

HONKA: Murray, Aalto, Hatakka, Levanen, Rui Modesto, Koski, Voutilainen, Lucas Kaufmann, Pyyhtia, Dongou, Smith. Trener: Vesa Vasara

DOMŽALE: Mulalić, Vuklišević, Klemenčič, Šoštarič Karić, Žinič (od 89. Dobrovoljc), Alić, Ibričić, Husmani, Markuš (od 82. Kait), Podlogar, Jakupović. Trener: Dejan Djuranović

Nogometaši Domžal so uspešno opravili z zahtevnim preizkusom na Finskem in navkljub remiju na prvi tekmi napredovali v tretji krog kvalifikacij za uvrstitev v konferenčno ligo. Ključni trenutek tekme se je zgodil v 22. minuti, ko se je po prostem strelu Senijada Ibričića do strela z 25 metrov dokopal Arnel Jakupović ter s spektakularnim strelom Domžale popeljal v vodstvo. Do konca polčasa so bile Domžale še naprej boljši nasprotnik, saj so si preko Ibričića, Tilna Klemenčiča in Damjana Vukliševića priigrale še nekaj priložnosti za povišanje vodstva.

V drugem polčasu je prvi resno zagrozil Rui Modesto, ko je poskusil v 60. minuti malce z leve strani z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Ajdin Mulalić. Tik pred koncem tekme je imela Honka še eno lepo priložnost za izenačenje, a je k sreči strel enega od domačih igralcev z glavo zletel mimo vrat.

Domžale se bodo v tretjem krogu kvalifikacij po vsej verjetnosti pomerile z norveškim Rosenborgom, ki je na prvi tekmi islandski Hafnarfjördur premagal z 2:0.