SLO | SRB

La Liga

Enrique: Hočete liposukcijo?

Jan Krstovski 27. september 2014 0 Komentiraj
(foto: Getty Images)
Zgodbe o preveliki teži, ki naj bi si jo med prestajanjem kazni Fife nabral napadalec Barcelone Luis Suarez, so danes dobile šaljiv odgovor iz ust trenerja Luisa Enriqueja.
Dva zadetka Luisa Suareza na prijateljski tekmi z Barcelonino B-ekipo sta hitro utonila v pozabo. Urugvajec, ki bo po izteku kazni Fife najverjetneje debitiral ravno na "El Clasicu" proti Real Madridu, je lahko prvič okusil ostrino španskih medijev. Ti so kot po tekočem traku povzeli poročanje televizije La Sexta, ki je iz posnetkov prijateljske tekme B-ekipe z indonezijsko reprezentanco do 19 let razbrala, da 81-milijonski nakup katalonskega kluba pod majico nosi kar nekaj kilogramov preveč.

Trener Luis Enrique bi si po prvem spodrsljaju v sezoni, remiju pri Malagi (0:0), najverjetneje želel imeti na voljo tudi malce obilnejšega urugvajskega strelca, o katerem pa je na petkovi novinarski konferenci pred tekmo z Granado zatrdil, da je že zdaj pripravljen za igro, čeprav mu seveda manjka odigranih minut.

"To glede njegove teže so šale. To je elitno telo, ki ga nadziramo do zadnje podrobnosti," je dejal Enrique. "Vse jje pod nadzorom, je pri pravi teži. Vedno je bil bolj korpulenten. V Liverpoolu ga nikoli nisem videl suhljatega. Ima močno telo in vidim ga v zelo zanimivi pripravljenosti. Pripravljen je za tekmovanje, brez vsakršnega dvoma. Če pa želite, da naredimo liposukcijo, potem ... Dajte no, to ni res."

Barcelona je med tednom prvič pod njegovim vodstvom na uradni tekmi ostala brez zmage. Proti Malagi ji celo ni uspelo streljati v okvir gola, medtem ko na drugi strani veseli dejstvo, da niti Claudio Bravo niti Marc-Andre ter Stegen še nista dobila niti enega zadetka.

"Jaz vidim dober odnos, tako na tekmah kot na treningih. V Malagi nismo našli rešitev, toda znova smo prikazali dober odnos," je prepričan Enrique: "Streljali smo desetkrat, toda nismo bili zbrani v zaključku. Imeli smo predložke in se znašli v zanimivih položajih. Ni potrebno dramatizirati."

Novi član moštva Thomas Vermaelen je po tem, ko je iz Arsenala prestopil poškodovan, dobil zeleno luč za debi, če bo Enrique tako odločil. Asturijski trener še vedno išče branilski par, na katerega bi se lahko zanesel večkrat zaporedoma, čeprav je tudi "rezervni" dvojec Gerard Pique-Marc Bartra na Costi del Sol nazadnje skupaj z vratarjem Bravom ohranil mrežo nedotaknjeno. Enrique je med drugim večkrat poudaril, da bo v naporni sezoni potreboval vse igralce, tudi Xavija Hernandeza, čigar neigranje redno povzroča medijske analize.

"Vsi branilski pari in vsi igralci so me prepričali. Profil in tehnične sposobnosti so zelo dobre. Ocenjujem vse, spoštujem vse. Xavija potrebujem tako, kot potrebujem vse ostale, ko se mi bo to zdelo primerno. Če se bo vsakič, ko ne bo igral, ustvarila neka debata, bom vsakič odgovoril enako. Jaz sem tisti, ki izbiram," je še povedal Enrique.

"Pričakujem zapleteno tekmo proti Granadi, ki je močna v obrambi. Delovni so in močni v tranziciji ter pri standardnih situacijah. Moje delo je, da še naprej izboljšujem predstave ekipe in iščem rešitve. Ko imamo težave, je potrebno čestitati tudi nasprotniku. Vsi so hoteli odigrati podobno, razen Athletica. Pritisk? Vsak lahko temu reče pritisk ali kakorkoli že. Drugače je, ko se moraš pojaviti na ulici, bolj se izpostavljam pred mediji. To je zelo lep poklic, sem na začetku poti in videl bom, če sem sposoben zdržati pritisk. Mislim, da sem."

KOMENTARJI

0
Ta novica še nima komentarjev.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PREKLIČI
OBJAVI

UREDI KOMENTAR

PREKLIČI
Shrani

Poudarjeno

Namesto, da bi Šuler podprl igralca, ki je Mariboru pomagal in odigral odlične tekme, ga je napadel. Če bi imel pristojnosti, bi ga strpal še v zapor. Maribor je velik klub, ampak takšne stvari se v velikih klubih ne dogajajo. ...več
Andy Bara
Predsednik kluba je bil pred 15 dnevi jasen. Nihče ne dvomi vame. Ne smem vam povedati, kaj mi je rekel. V naslednji sezoni bom še vedno tukaj in boril se bom za ligo prvakov. Ne pozabite, da smo lani premagali Manchester City. Prosim vas za malce več spoštovanja. ...več
Carlo Ancelotti
Če bi se moral soočiti samo s poškodbo, bi še bilo v redu in povsem razumljivo. Zapleti, ki so se pojavili po operaciji in nato dolgi dnevi, tedni v bolnišnici, to pa je bilo najhuje. Od takrat dalje gledam drugače na zadeve, v nogometu in življenju nasploh. Sem pozitvno naravnan, veliko sem se naučil. Ko sem bil v bolnišnici, sem pač imel veliko časa za razmislek. Včasih sem se jezil že za vsako malenkost, potem pa vidiš, zakaj se je vredno ‘živcirat’, zaradi katerih zadev pa je nesmiselno. ...več
Gregor Sikošek

Anketa

Je Dinamo Zagreb pravi klub za Žana Vipotnika?

Vseh glasov: 2465
Nogomania.com
Vse ostalo je nepomembno.

Portal www.nogomania.com je eden najbolj obiskanih spletnih portalov s športno vsebino pri nas.

Podaja dnevno sveže vsebine s sveta nogometa in je na spletu prisoten že od leta 2000.