
Slovenija (foto: Getty Images)
Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta nedavno osvojila nov naslov prvakov v Avstriji, trenutno pa sta na stranskem tiru in v izbrani vrsti Slovenije je prišlo do sprememb.
Prišlo je do dveh sprememb v kadru slovenske izbrane vrste za tekmi proti Luksemburgu ter Bosni in Hercegovini. Slovenija ne bo mogla računati na Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata, soigralca pri graškem Sturmu, ki sta ravno osvojila novo lovoriko v avstrijski Bundesligi. Selektor Matjaž Kek je že reagiral ter vpoklical druga dva igralca.
Reprezentanci se bosta priključila izkušeni krilni napadalec Benjamin Verbič in vezist Mark Zabukovnik, slednji je za Slovenijo debitiral lani.
Verbič je drugo polovico letošnje sezone preživel v Grčiji pri Levadiakosu in ekipi pomagal do obstanka med elito, Zabukovnik pa je s Celjem igral v četrtfinalu konferenčne lige, osvojil slovenski pokal in v Prvi ligi Telemach končal na četrtem mestu. Zbral je 38 nastopov.
Proti Luksemburgu bo Slovenija igrala že 6. junija, proti Bosni in Hercegovini pa se bo pomerila štiri dni kasneje v ljubljanskih Stožicah.