17.2.2016, ob 20:45 | Štadion: Ghelamco Arena | Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)
Kalifa Coulibaly 89' 2 : 3
Rezultati 1. kroga

Draxler zasijal v pravem trenutku

Uredništvo 17. februar 2016 17 Komentiraj
Najdražji igralec Wolfsburga Julian Draxler je v Gentu dosegel dva izjemna zadetka in prvič po prihodu iz Schalkeja zares upravičil zaupanje. Gent že visel nad breznom, a na koncu vendarle popravil škodo.
Najbolj nepričakovano prizorišče osmine finala Lige prvakov, Gent v Belgiji, nocoj ni dočakalo novega nepozabnega evropskega večera, a se je kljub temu tekma glede na razplet dogodkov za domače moštvo končala relativno dobro. Wolfsburg je navkljub odsotnosti številnih pomembnih igralcev – manjkali so denimo Guilavogui, Naldo, vratar Benaglio, Dost, Caliguiri – upravičil vlogo favorita in zmagal, Gent pa je po zaostanku z 0:3 močno ublažil poraz in vendarle vsaj ohranil delček sanj po novi evropski senzaciji. Teh je v letošnji sezoni izpeljal že kar nekaj, saj sta zaradi njega predčasno z nastopi v Ligi prvakov končala francoski Lyon in španska Valencia.

Prva velika priložnost je v deseti minuti pripadla Gentu, a je Thomas Foket slabo reagiral in žogo poslal na tribune. V prvem polčasu je imel rahlo premoč Wolfsburg, ki je pobudo okronal z zadetkom tik pred koncem prvega dela, ko je po lepo odigrani dvojni podaji zadel Julian Draxler.

V deveti minuti nadaljevanja je Draxler, daleč najdražji igralec v  zgodovini kluba, izkoristil napako domače obrambe in prvič doslej v majici Wolfsburga na eni tekmi dosegel dva gola. V 60. minuti je bil Gent že potopljen, ko je po predložku Christiana Traescha zadel Max Kruse, le dve minuti kasneje pa je isti igralec zadel še vratnico. Gent se je prebudil v zadnjih desetih minutah in dosegel dva zlata vredna zadetka. Najprej je v 80. minuti solo akcijo sijajno zaključil najboljši Gentov igralec tekme Sven Kums, šest minut kasneje pa je žarek upanja pred povratno tekmo v Nemčiji prižgal še Kalifa Coulibaly.