Dramatičen clasico je osrečil Real Madrid, ki je zdaj prehitel Barcelono in je tik za Atleticom

Uredništvo 10. april 2021 17 Komentiraj
Končan je el clasico, ki je prinesel mnoge napete trenutke, zatresel oba gola in prinesel zmago madridskemu Realu.
Prvi polčas el clasica v Madridu res ni razočaral! Barcelona je začela odločno, v visokem ritmu, Real se je zaprl in čakal. Dočakal je. V deseti minuti je priložnost najprej imela Barcelona, Courtois pa je posredoval pred Dembelejem. Potem pa 14. minuta in protinapad Valverdeja, z desne strani je pred gol podal Vazquez, Karim Benzema pa je ob Arauju s peto premagal Ter Stegna! Barcelona je bila v polju boljša, a je zaostala.

V 28. minuti nov gol. Kroos je izvajal prosti strel, žoga se je odbila, Alba pa je drugam kot v gol ni uspel poslati. Dinamična igra se je nadaljevala in malo je manjkalo, pa bi bilo že 3:0. Vinicius je povlekel v protinapad, našel Valverdeja, ki je zadel vratnico, odbito žogo je udaril Vazquez, Ter Stegen pa je ubranil! Real je imel dogajanje na igrišču povsem pod kontrolo, Barcelono je onemogočil in zlahka držal izid. Messi je pred iztekom prvega polčasa z udarcem iz kota sicer zadel okvir gola.

Drugi polčas pa je bil še bolj napet kot prvi. Vse skupaj je začinil še močan dež, ki pa ni "ubil" tekme. Priložnosti so si sledile. Barcelona je bila nevarna in nad tekmo niti slučajno ni obupala. Tudi Real je bil nevaren, preko Benzemaja in Kroosa. Mingueza je po uri igre znižal zaostanek. Vinicius bi na drugi strani lahko povišal prednost Reala, a je žoga končala v vratnici.

Courtois je imel delo, Alba je bil nevaren, pa tudi rezervist Illaix. Tekma je bila spet precej odprta. Odriozola je na drugi strani preizkusil Ter Stegna, ki v drugem polčasu ni klonil. V 83. minuti, po nevarni akciji Barcelone, ki se je za domače srečno končala, je Mendy v kazenskem prostoru na videz nepravilno zaustavljal Braithwaiteja, vendar brez enajstmetrovke. Drama pa je še bila. Barcelona je v zadnjih minutah (pri Realu je bil izključen Casemiro) prišla pred Realov gol, Illaix je zadel celo okvir gola, tako da je Courtois ostal nepremagan, Real pa je vknjižil izjemno pomembno zmago

- El clasico, 30. krog La Lige:

REAL MADRID 2:1 BARCELONA
Benzema 14., Kroos 28.; Mingueza 60.

Stadion: Alfredo Di Stefano. Sodnik: J. Gil.

Real: Courtois, Nacho, Mendy, Eder Militao, Modrić, Kroos (od 72. Isco), Casemiro, Vazquez (od 43. Odriozola), Valverde (od 61. Asensio), Benzema (od 72. Diaz), Vinicius Junior (od 72. Marcelo). Trener: Z. Zidane

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Lenglet, Araujo (od 72. Illaix), Mingueza, Dest (od 46. Griezmann), Busquets (od 64. Roberto), De Jong, Messi, Dembele (od 81. Braithwaite), Pedri (od 81. Trincao). Trener: R. Koeman

17
Piji
10.4.2021, 23:37
- Odgovor na komentar osebe mickej Poglej komentar
Tipkovnico kot orožje zna uporabljati vsak. -_- Praktično vse mejne odločitve so šle v škodo Barcelone, sploh pa ne razumem, kako je lahko tekma bila podaljšana za 4 minute ob vseh zapletih v drugem polčasu.
0
4
alex
Obrez je bolan v glavo,srat te prime kaj je biu njemu penal...to mislim na simuliranje Braithwaita.Kako človek ne dojame da je fuzbal kontaktna igra in ne balet ...
1
2
alex
10.4.2021, 23:44
- Odgovor na komentar osebe Piji Poglej komentar
Daj no kaj ti ni jasno ...človek pa padajo ko neke obične pičke,še sam bi jim potalal par rumenih za simuliranje....na kozlanje mi gre to pičkasto sojenje,mal ga pocuka za dres pa pade k da bi ga meterskim hlodom udaru,ma kako jih ni sram.K da bi gledal 7 letnike,ki ob vsakem dotiku kličejo mamo,kaj bi rad sploh nardil iz fuzbala,še pičke so ratale bolj agresivne od teh papkov.
1
2
Piji
11.4.2021, 00:11 (popravljeno 11.4.2021, 00:13)
- Odgovor na komentar osebe alex Poglej komentar
To da padejo hitro, je res z obeh strani. Ne spremeni pa dejstva, da je branilec Reala naredil neumnost in bi kaj lahko padla enajstmetrovka. Spomnimo se enajstmetrovke Ramosa na tekmi prve polovice prvenstva.. Kot sem rekel pa je najbolj objektivna napaka občutno prekratek podaljšek.
1
0
BarcelonaMb
11.4.2021, 09:14
Res katastrofalno je ta sodnik sodil v korist Reala, ampak seveda je imela Barcelona lepe priložnosti da zadene ampak ker ima takšne slabe napadalce je to seveda nemogoče. Upam da prodajo Dembeleja in Griezmanna ker mislim da sta najslabša igralca v zgodovini Barcelone. Za drugi gol ko je ga dal Kroos pa sta kriva Dest in Alba mislim če bi boljše posredovala nebi Kros zadel. Ampak videlo se je kak se je od Desta odbilo točno na glavo Albe ampak seveda Alba nevem zakaj ni mogel branit. Res je edina tekma za katero lahko rečem da čeprav je sodnik sodil za Real je imela Barcelona kar nekaj lepih priložnosti da saj izenači. Prvi polčas je Real igral zelo dobro drugi polčas pa je igrala Barcelona dobro. Mislim da Barcelona je zmožna premagati le te male klube kot so Osasuna, Huesca,..itd. Teh velikih klubov pa je nesposobna premagati.
1
1
mstegar
11.4.2021, 09:29
- Odgovor na komentar osebe BogNogometa#8 Poglej komentar
hahaha nabavi si očala. Čimprej se ga naj znebijo ist dembeleja. Mingueza odigral odlično tekmo.
0
0
elginno
11.4.2021, 10:23
še enkrat je barca dokazala da je idiotski klub, brez neke volje po uspehu, samo da majo oni keš na računih, klošari pa ja niso sposobni premagat več nobenga kaj šele remizirat, to kaj je včeri blo je tak ena in insta zgodba, podajanje žoge okoli 16m, brez strela brez kakega vletavanja samo čaka se, res glupa igra barce da za tok miljonovo ne spraviš kaj boljšega skozi, pa messi bled ko stena, tam kross oni strel za gol, napaka branilca ko v naši ligi ko se obrne z ritjo ker ga je strah strela v telo, jebeš takega igralca ko se obrne pa preusmeri žogo, navadni ritolizniki in pizdolizniki so, pa toti plešast danec kak mi gre ta na živce pa toti nebi mogo pri mariboru igrat, loooool upam da ne osvojijo nič, pa tega mesija naženejo nekam pa celo garnituro, kr delajo sramoto z vsakim klubom ki je malo boljši, res kdaj je barca premagala nazadnje neki top klub? kok vidim razne real sociedade majo derbi s takimi
0
0
piksi
11.4.2021, 16:21
Realno tudi brez Manzana je bil Real boljši.Priznam, A če bi res bil pikolovski,je tole nad Bradweitom bil penal,v polnem teku te nekdo potegne za rokav.Seveda iz te akcije nebi bilo nič,če nebi bilo kontakta.A tudi tisti penal na Ramosom v BARCI je bil nekaj podobnega,bil je dotik,oziroma odrivanje in če tega nebi bilo,spet nebi bilo nič.Tu se visi razlika tistih 3,4 točke,ki bodo na koncu odločile
0
1
brihta
12.4.2021, 12:25 (popravljeno 12.4.2021, 12:26)
- Odgovor na komentar osebe piksi Poglej komentar
real je bil boljši? ti si gledal tekmo? če je 7igralcou na svojih 30m 85min tekme pa maš 3 da šprintajo za dolgo žogo to ni glih boljši!! sodnik pa če bi bil tak penal za real bi 5min gledal var + podalšek bi bil saj 6min, o manjših napakah pa itak brez veze govorit ker so šle vse situacije v korist realu

17.5.2021, 23:58
No če kdo potem zagotovo nista opciji Klopp in Guardiola. Ten Hag ne bi bil slaba rešitev, čeprav sem mnenja, da ni zgolj Koemanova krivda za neuspeh Barcelone. Pa daleč od tega, da bi bil Koemanov privrženec, ampak toliko napak kot je uprava v zadnjih letih storila se nekje mora poznat...

2

Mandarić: Globoko me je sram, zdaj je hudič vzel šalo!

retep
17.5.2021, 21:52
Še vsako leto sem ob koncu športno čestital prvaku države, za kar je bilo sicer res malo priložnosti, a sem. Tedaj tudi temu smešnemu klubu iz Lj. Če pa se morda letos primeri kaj podobnega, pa jim ne bom čestital zgolj zaradi še bolj smešnega in notoričnega senilnega posebneža iz Amerike!

3

Maribor in Olimpija sta do vratu v rdečem: Oba sta ustvarila več kot 3.5 milijona evrov izgube

Loko
17.5.2021, 20:34
Za Olimpijo mi je jasno, kam je pa v Mariboru poniknil ves evropski denar? Očitno so zelo slabi gospodarji.

Dovolj imamo strahopetcev, ki se skrivajo za masko anonimnosti in zlivajo frustracije s svojimi odvratnimi ideologijami. ...več
Aleksander Čeferin
Ne maram dragih oblek. Sem Matthijs, to sem jaz, ne boste me videli v posebej ukrojenih oblekah. Sem nogometaš, zvezda želim biti na igrišču. Soigralci se mi včasih smejejo zaradi mojih oblačil. Vseeno mi je. Dokler mi gre in sem dobro oblečen, sem zadovoljen. Najbolj pomembno je dobro igrati, ljudje te bolj spoštujejo zaradi iger kot oblek. ...več