21.11.2012, ob 20:45 | Štadion: Amsterdam Arena | Gledalcev: 47.500 | Sodnik: Pedro Proenca (POR)

Uredništvo 21. november 2012 4 Komentiraj
Dortmund je z neusmiljeno zbranostjo in učinkovitostjo visoko s 4:1 ugnal Ajax in si pred zadnjim krogom že zagotovil prvo mesto v najtežji skupini Lige prvakov.
Borussii iz Dortmunda je že pred izločilnimi boji uspel velik met. Nemški prvaki so krog pred koncem zasedli prvo mesto v skupini z Ajaxom, Realom in Manchester Cityjem ter z izjemno zmago v Amsterdamu postavili piko na i sijajnim predstavam v skupini smrti.

Ajax je imel žogo večino igralnega časa v svoji posesti, a si je pred vrati Romana Weidenfellerja pripravil bore malo resnih priložnosti. Dortmund je na drugi strani igral podobno kot v Manchestru, le da tokrat Kenneth Vermeer ni uspel ponoviti "čudežev" Joeja Harta. Prvič je bil premagan v osmi minuti, ko je po podaji Maria Gotzeja zadel Marco Reus, dva zadetka pa gostje dosegli še tik pred koncem prvega dela igre. Najprej je po izjemnem strelu nezaustavljivega Gotzeja Borussia povedla z 2:0, v 41. minuti pa je novem strelu Gotzeja Vermeer žogo odbil do Roberta Lewandowskega, ki seveda takšna darila zna izkoristiti.

V drugem polčasu je ritem malce padel, kljub temu pa so gledalci, ki so navkljub visokemu zaostanku ves čas tekme glasno bodrili svoje ljubljence, videli še dva zadetka. Najprej je v 67. minuti po akciji Gotzeja Lewandowski zadel še drugič, štiri minute pred koncem pa je mladi Ajaxov up Danny Hoesen bolj po sreči premagal Weidenfellerja in dosegel častni zadetek. Ajax bo v zadnjem krogu gostoval v Madridu, pred zadnjo tekmo, v kateri se bo potegoval za uvrstitev v evropsko ligo, pa ima točko prednosti pred Manchester Cityjem, ki bo gostoval v Dortmundu. V kolikor City ne bo slavil v Nemčiji, bo pot v evropsko sezono v ligi Europa nadaljeval Ajax.