Domžalski mladci iz Romunije prinesli neodločen rezultat

Uredništvo 3. oktober 2019 0 Komentiraj
Mladinska ekipa Domžal je v Romuniji iztržila rezultat 0:0. (foto: nkdomzale.si)
Slovenski predstavnik v elitni mladinski inačici Lige prvakov je na prvi tekmi gostoval v daljnji Romuniji, v domovino pa se je vrnil z aktivnim rezultatom zapovratni obračun.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV, PRVA TEKMA PRVEGA KROGA
VIITORUL CONSTANTA U19 - DOMŽALE U19 0:0

Viitorul: Musat, Georgescu, Grosu (64' Voicu), Crivac, Stefanescu (74' Vlad), Leca, Ilie (46' Vilea), Malaele (64' Muresan), Munteanu, Pitu (70' Bodisteanu), Grameni. Trener: Petre Camui.

Domžale: Mihelak, Femec (12' Zupan), Dajčman, Vrhovnik, Makovec, Markuš, Repas, Urbančič, Svetlin (84' Čož), Kolobarić, Čeh (79' Pantelić). Trener: Darko Birjukov.

Uvodno gostovanje mladinske ekipe Domžal se je zaključilo z rezultatom 0:0. Gostitelji so zapretili že v uvodni minuti, ko pa je Munteanu meril čez gol. Domžalčani so bili prvič nevarni v sedmi minuti, Repas pa je po podaji Kolobarića udaril preko vrat. Birjukov je bil že v 12. minuti prisiljen v prvo menjavo, poškodovanega Femca je zamenjal Jaka Zupan, za tem pa prvi polčas ni več ponudil pravega vznemirjenja.

Domžalski vratar Klemen Mihelak se je izkazal v uvodu nadaljevanja tekme, ko je odbil močan udarec Munteanuja. Rumeni so odgovorili v 60. minuti, ko pa je veselje Kolobariću preprečil Musat. V drugem polčasu so gostitelji nevarno sprožili le še , v 77. minuti, ko je znova poizkušal Munteanu, Mihelak je bil znova dobro postavljen, nato pa je zaustavil tudi strel Voicuja.

Potnik v drugi krog tekmovanja bo znan po tekmi ob Kamniški Bistrici, ki bo na sporedu 22. oktobra.