11.11.2018, ob 14:00 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 600 | Sodnik: Roberto Ponis
Domžale 1:1 Celje
0 : 1 66' Dario Vizinger
Matej Podlogar 81' 1 : 1
Rezultati 16. kroga

Domžale z desetimi rešile točko

Uredništvo 11. november 2018 1 Komentiraj
Tilen Klemenčič je prejel že drugi rdeči karton v letošnji sezoni. (foto: SPS)
Nogometaši Domžal so še enkrat več srečanje končali v nepopolni postavi, z igralcem manj pa so trudoma le rešili točko proti Celjanom. Znova izključen Tilen Klemenčič, debi Dejana Lazarevića.

Obračun dveh ekip iz točkovno močno zgoščene sredine lestvice je prinesel delitev točk, s katero ne morejo biti kaj prida zadovoljni v nobenem taboru. Domžalčani zato, ker nikakor ne uspejo dokazati, da so "najboljši v ligi brez Olimpije in Maribora", Celjani pa zato, ker so do 40. minute igrali z igralcem več in navkljub temu prejeli zadetek za remi.

V prvem polčasu sta obe ekipi pokazali bore malo. Edino omembe vredno priložnost bomo pripisali Mateju Podlogarju, ki je v 15. minuti meril v daljši kot, a je celjski vratar Matjaž Rozman sprevidel njegovo namero. Pet minut pred koncem polčasa je sodnik Roberto Ponis v zgolj treh minutah pokazal dva rumena kartona branilcu Domžal Tilnu Klemenčiču, ki je tako proti svojemu nekdanjemu klubu prejel že drugi rdeči karton v letošnji sezoni in četrtega v prvi slovenski ligi.

Celjani so drugi del začeli obetavno, saj je Mitja Lotrič že v prvem napadu meril mimo vratnice, v 63. minuti pa je prvi celjski strelec Rudi Požeg Vancaš celo stresel vratnico. Tri minute kasneje so gostje povedli in sicer je po podaji rezervista Roka Štrausa s peto zadel Hrvat Dario Vizinger, ki je dosegel prvi prvenstveni zadetek v sezoni. Celjani so imeli deset minut kasneje veliko priložnost, da rešijo vprašanje zmagovalca tekme, a je nekdanji mladinec slovitega Milana Žan Benedičič za las meril mimo vratnice vrat Ajdina Mulalića.

Domžale so z igralcem manj izenačile v 81. minuti, ko se je na levi strani s preigravanjem izkazal Senijad Ibričić, v drugem poskusu pa je njegovo podajo v gol spravil Podlogar.