10.3.2019, ob 17:30 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 600 | Sodnik: Damir Skomina

(foto: nkdomzale.si)
Domžalčani so na zadnji tekmi 22. kroga visoko premagali Aluminij in še okrepili svoj položaj na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Aluminij v drugem delu sezone ni osvojil še niti ene točke.

Nogometaši Domžal so na zadnji tekmi kroga visoko s 3:0 ugnali Aluminij, ki je po odličnem jesenskem delu zapadel v krizo, saj na prvih treh tekmah drugega dela sezone ob gol razliki 0:7 ni osvojil še niti ene točke. Domžale so s tem premagale neposrednega tekmeca v bitki za tretje mesto in zasedle položaj, na katerem so jih pred pričetkom letošnje sezone videli številni.

Domžale so povedle že v peti minuti, ko je po podaji Tončija Mujana z leve zadel mladi Adam Gnezda Čerin. V prvem polčasu so imeli gostitelji preko Gabra Dobrovoljca in Slobodana Vuka še dve priložnosti, Aluminij pa je bil nevaren preko Luke Koblarja in Nikole Leka.

V tretji minuti nadaljevanja je s prostega strela nevarno zapretil Senijad Ibričić, le nekaj trenutkov kasneje pa je po podaji Gnezde Čerina z glavo zadel Shamar Nicholson, ki v zadnjih tednih kaže najboljšo strelsko formo, odkar je prišel v slovenski nogomet. Jamajčan je dosegel že svoj sedmi zadetek in je trenutno celo najboljši strelec svoje ekipe.

Domžale so končni izid tekme postavile v 63. minuti, ko je sprva streljal Dobrovoljc, po odbiti žogi pa je bil na pravem mestu Slobodan Vuk, ki je dosegel tretji gol na zadnjih treh tekmah. Pet minut kasneje je Gnezda Čerin zapravil veliko priložnost za to, da bi prvič v svoji karieri na prvenstveni tekmi dosegel dva gola, Aluminij pa je bil blizu tri minute pred koncem tekme, ko je Ivan Kontek zadel prečko.