11.3.2016, ob 19:00 | Štadion: Športni park v Zavrču | Gledalcev: 500 | Sodnik: Damir Skomina
Zavrč 0:1 Domžale
0 : 1 14' Antonio Mance
25. krog - vsi rezultati

Domžale spet bližje vodilnima

Uredništvo 11. marec 2016 5 Komentiraj
Varovanci Luke Elsnerja so slavili na težkem gostovanju v težkih okoliščinah, saj so ekipo zaradi bolezni sestavljali številni rezervisti (0:1). Odločil gol Antonia Manceja.
Domžale so v Zavrču zaigrale močno oslabljene. Trener Luka Elsner poleg poškodovanih Amedeja Vetriha in Lucasa Maria Horvata zaradi bolezni ni mogel računati niti na Alvara Brachija, Darka Zeca, Matica Črnica in Žana Majerja, medtem ko je tekmo kazni zaradi kartonov odslužil Dejan Trajkovski. Elsner je tako priložnost od prve minute ponudil Janu Repasu, Senadu Jaroviću in Marku Alvirju. Nasprotni strateg Ivica Solomun je imel manj skrbi, a si je prav tako močno želel zmage kot petkovi gostje, ki tako kot ekipa s sončne strani Haloz še niso slavili v spomladanskem delu prvenstva.

Bolje so začel rumeni in v šesti minuti je po kotu Repasa streljal Alvir, a meril mimo leve vratnice. Domžalčani so izkoristili že naslednjo priložnost - Jure Balkovec je podal Jaroviću, ta pa je prepustil žogo Manceju, ki je po preigravanju mojstrsko zadel z roba kazenskega prostora.

Domači so odgovorili čez pet minut, po podaji iz kota. Ed Kevin Kokorović je bil podajalec, po "fliperju" v 16-metrskem prostoru pa je meril Tin Karamatić, a je bil Axel Maraval na mestu. Že čez minuto so bili spet nevarni gostje, toda Mance in Balkovec nista bila natančna. Do konca polčasa je bil še najbližje uspehu Repas, toda izid se ni spremenil.

Po zadržanem začetku nadaljevanja je v 57. minuti Balkovec meril čez vrata domačih, Marko Ranilović pa se je moral v 62. in 70. minuti kar dvakrat izkazati. Mance je dobil skok in žoga je prišla do Slobodana Vuka, toda nekdanji član Maribora je bil na mestu. V 70. minuti je s precejšnje oddaljenosti meril Zeni Husmani, Ranilović pa se spet ni dal. Pred koncem mu je zagrozil tudi Repas, a se je Ranilović rešil z izbijanjem v kot. Domžalčani so z zmago zdaj še dve točki za Mariborom, sicer resda s tekmo več.