24.2.2019, ob 15:30 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 500 | Sodnik: Roman Glažar

(foto: NK Domžale)
Domžale so na prvi spomladanski tekmi nadigrale in razbile Rudar iz Velenja, ki je dve tretjini tekme še držal korak z gostitelji, nato pa razpadel po vseh šivih in se domov vrnil kar s šestimi goli.

Domžale so na prvi tekmi drugega dela sezone zabile kar šest golov in do vrha napolnile mrežo Rudarja iz Velenja, pri katerem je med vratnicama debitiral komaj 18-letni Tomaž Stopajnik. Domžalčani, ki bodo v drugem delu sezone zagotovo želeli izboljšati vtis s prve polovice sezone, so bili že v prvem delu igre veliko boljši nasprotnik, prvi zadetek pa so dosegli po dobrih dvajsetih minutah igre, ko se je po kotu žoga odbila do Mateja Podlogarja, ki je z bližine zadel v polno.

V drugem delu je sledila prava kanonada zadetkov. Rudar je v sedmi minuti nadaljevanja izenačil, ko je po lepi podaji povratnika v domžalske vrste Aljaža Krefla zadel Žiga Škoflek, ki je debitanta v domžalskih vratih Santinija premagal s strelom med nogama. Le nekaj trenutkov kasneje so Domžale znova povedle, ko je po podaji Shamarja Nicholsona zadel najboljši strelec v zgodovini kluba Slobodan Vuk.

V 66. minuti se je Rudar še enkrat pobral in z novim zadetkom Škofleka izenačil na 2:2, nato pa je sledil popoln razpad gostov, ki so v dobrih dvajsetih minutah prejeli kar štiri zadetke. Za novo vodstvo Domžal je po podaji Senijada Ibričića poskrbel Nicholson, na 4:2 pa je po kotu v 78. minuti povišal branilec Gaber Dobrovoljc.

Sledil je še zaključek tekme in še dva zadetka v mreži nesrečnega Stopajnika. V 85. minuti je bil uspešen nekdanji reprezentant Dejan Lazarević, končni izid tekme pa je v zadnji minuti tekme  postavil Vuk, ki se je izkazal z lepo akcijo in natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora.

Domžalčani bodo v 21. krogu v soboto gostovali v Murski Soboti, Rudar pa bo dan pozneje gostil Krško.