Liga Europa

Domžale niso bile daleč, a zaključujejo evropsko sezono

Uredništvo 1. avgust 2019 6 Komentiraj
Domžale so se poslovile od kvalifikacij za ligo Europa. Švedski Malmo je na povratni tekmi izvlekel minimalno zmago, kar je bilo dovolj za napredovanje v naslednji krog.
- Kvalifikacije za ligo Europa, 2. krog:

Povratna tekma

MALMO 3:2 DOMŽALE
Lewicki 21., Rosenberg 32., Bengtsson 83.; Nicholson 12., Karič 45.
Naprej Malmo s 5:4.

Stadion: Swedbank. Sodnik: A. Delerue (FRA). Rumeni kartoni: Bengtsson, Čerin, Ibričić.

Malmo: Melicharek, Safari, Bengtsson, Nielsen (od 46. E. Larsson), Rieks, Christiansen, Bachirou, Lewicki, Rosenberg, Berget (od 88. Brorsson), Antonsson (od 87. Molins). Trener: Uwe Rosler

Domžale: Sorčan, Dobrovoljc, Sikošek (od 84. Podlogar), Klemenčič, Karič, Ibričić, Ćorluka (od 88. Ilić), Kait, Čerin, Mujan (od 59. Vuk), Nicholson. Trener: Simon Rožman

Domžale so tudi na Švedskem prikazale dober odpor Malmoju. Uvod v srečanje so dobile in malce presenetile domačine. Začelo se je sanjsko, v 12. minuti je zadel vse boljši napadalec Shamar Nicholson. Švedi so izenačili osem minut pozneje, Lewicki je zadel za 1:1. Domačini bi svoje vodstvo lahko povišali v 25. in 27. minuti, a priložnosti niso izkoristili, so pa zato tisto v 32. minuti, ko je Rosenberg zadel za vodstvo. A še preden sta ekipi odšli v slačilnico, so Domžale zadele še drugič danes - akcijo sta speljala Sven Karič in Gregor Sikošek, Mariborčan pa je zadel za 2:2.

V drugem polčasu se je nadaljevala napadalna igra. Izid 2:2 je ponujal podaljške. Švedi in Domžalčani so poizkušali s streli, a preveč niso želeli tvegati, saj je bil v poznejših fazah drugega polčasa pač vsak gol lahko usoden. Na žalost Domžal je ena žoga pristala v mreži vratarja Grege Sorčana. V 83. minuti je Bengtsson z glavo premagal domžalskega vratarja in postavil končni izid srečanja. S 3:2 in skupni 5:4 so v naslednji krog napredovali Švedi.