Domžale mimo Krke v finale

Uredništvo 11. april 2017 1 Komentiraj
Imamo prvega finalista pokalnega tekmovanja! To so po dveh zmagah proti novomeški Krki postali nogometaši Domžal, ki se v veliki finale selijo s skupno zmago 4:0. Nasprotnika v finalu bodo dobili jutri.
- Pokal Slovenije, polfinale:

Povratna tekma

KRKA 0:2 DOMŽALE
Žužek 30., Majer 54.
Naprej Domžale s 4:0.

Stadion: Portoval. Sodnik: Slavko Vinčič. Rumeni kartoni: Kostanjšek, Drnovšek; Brachi, Žužek.

Krka: Marjanović, Drnovšek, Cerovec, Jurečič (od 69. Dedič), Mojstrović (od 61. Kambič), Kostanjšek, Dežmar, Slunjski, Puklin, Florjanc, Potokar (od 70. Trščinar). Trener: Željko Martinović

Domžale: Milić, Brachi, Elsner, Žužek, Repas (od 63. Matjašič), Dobrovoljc, Balkovec, Franjić, Ožbolt, Majer, Žinko. Trener: Simon Rožman

Domžalčani so tudi današnjo tekmo začeli bolje od Krkašev. Oba trenerja sta sicer malce spremenila ekipi v primerjavi s prvo tekmo. Prvi strel na tekmi smo videli v sedmi minuti, Majer je na levi strani lepo zaposlil Repasa, ki je v kazenskem prostoru našel Ožbolta, vendar je slednji nerodno reagiral, žoga je zletela mimo gola. V 11. minuti znova na delu Repas s podajo, Žužek pa je z roba kazenskega prostora pravzaprav nastreljal Marjanovića. Ožbolt je v 18. minuti, po podaji iz kota, poizkušal z glavo, vendar zadel le zunanji del mreže. V 22. minuti pa sploh prvi strel Krkašev v tem dvoboju, ob Dobrovoljcu je sprožil Potokar, Milić pa je žogo odbil. Domžale so v 30. minuti povedle, Žužek je v kazenski prostor prišel mimo Florjanca, pod noge se mu je vrgel Drnovšek in žogi dovolj spremenil smer, da je presenetila Marjanovića in končala za njegovim hrbtom.

Novomeščani so drugi polčas začeli nekoliko bolj pogumno, toda hladen tuš je prišel v manj kot desetih minutah. Najprej je sicer Majer zapretil v 47. minuti in streljal čez gol. V 54. minuti je isti nogometaš lepo vtekel pred vratarja Marjanovića, ki je njegov prvi strel ubranil, odbito žogo pa je štajerski vezist brez težav spravil v nebranjeno mrežo. Dve minuti pozneje nov poizkus Domžal, z desne strani je v kazenski prostor podal Žinko, z glavo je streljal Repas, Marjanović pa se je kar precej namučil. Domžale pa so še napadale, Franjić je v 60. minuti neuspešno "lobal" Marjanovića, štiri minute pozneje pa je iz lepe pozicije čez gol streljal Balkovec. Krka je bila seveda že izgubljena, saj bi morala za napredovanje v finale doseči še pet zadetkov, Domžalčani pa so se osredotočili na t.i. nadziranje poteka preostanka tekme. Majer je v 82. minuti zapretil s prostega strela, Kambič pa je imel v 90. minuti priložnost, da bi dosegel častni zadetek po lepi podaji Trščinarja. Meril je visoko čez gol.