SLO | SRB
25.10.2014, ob 16:00 | Štadion: Športni park Domžale | Gledalcev: 300 | Sodnik: Roman Glažar
Domžale 2:0 Koper
Benjamin Morel 2' 1 : 0
Uroš Delić (ag) 45' 2 : 0
15. krog - vsi rezultati

Domžale držijo prvo mesto

Uredništvo 25. oktober 2014 0 Komentiraj
Domžale, vodilni klub 1. SNL, je v 15. krogu prišel do nove zmage. Varovanci trenerja Luke Elsnerja so premagali Koper, zadetka pa sta dosegla Morel in Delić (avtogol).
Z drugo zmago v nizu so vodilne Domžale tudi zares pozabile na manjši padec v zadnjih kolih, ko se je njihova prednost na vrhu lestvice po stoodstotnem začetku sezone začela topiti. Ob 16. obletnici prve zmage prav proti Kopru, takrat je bilo 4:0, sta navijače ob Kamniški Bistrici z zmagovitima zadetkoma razveselila Benjamin Morel in Uroš Delić, ki je zatresel napačno mrežo.

Kljub nekaj slabšim septembrskim in oktobrskim rezultatom so Domžalčani zdaj že pri 35 točkah, toliko so jih po 14 kolih imeli tudi v šampionskih sezonah 2006/07 in 2007/08. Varovanci Luke Elsnerja so tekmo začeli odlično in po tem, ko bi že lahko zabil Sasha Aneff, je v drugi minuti po podaji Erika Janže zadel Morel, ki si je izmenjal podajo z Aneffom in prelepo zatresel mrežo za 1:0.

Koprčani so v osmi minuti odgovorili prek Jake Štromajerja, ki pa z razdalje ni preveč ogrozil vrat Nejca Vidmarja. Delić je še pred avtogolom v 12. minuti poskušal z glavo, dva strela Ivice Guberca pa je polovil Vidmar. Blizu drugemu zadetku rumenih je bil v 24. minuti Joshua Parker, ki je tako kot nekaj minut prej Aneff meril nenatančno z razdalje.

Domžalčani so na odmor vseeno odšli z lepo prednostjo, potem ko je tik pred iztekom polčasa lastnega vratarja premagal Delić, ki je ob Nemanji Maksimoviću nesrečno posredoval po podaji iz kota. Koprčani si ob čvrstih Domžalčanih razen v 61. minuti niso uspeli pripraviti resnejše priložnosti. Takrat je Urban Žibert lepo našel Mateja Pučka, ko pa je slednji že preigral Vidmarja in ustrelil proti praznim vratom, se je tam znašel Nejc Skubic in rešil gotov zadetek.

Kljub pobudi mož iz pristanišča je vodilna ekipa lige brez večjih težav obračun pripeljala do konca za drugo zaporedno zmago, ki je pomenila lepo generalko pred petkovim gostovanjem pri aktualnemu prvaku Mariboru.