25.5.2019, ob 17:55 | Štadion: Športni park v Domžalah | Gledalcev: 1.200 | Sodnik: Nejc Kajtazović
Tilen Pečnik
59'
Matej Podlogar
Tonči Mujan
73'
88'
Žan Žužek
Nermin Hodžić
83'
Amir Dervišević
Aleksander Rajčevič
46'
Martin Kramarič
Aleks Pihler
64'
Marcos Morales Tavares
Jasmin Mešanović
75'

Domžalam zmaga, Zahoviću strelska krona

Uredništvo 25. maj 2019 6 Komentiraj
Simon Rožman je drugo sezono zapovrstjo Domžale popeljal do končnega tretjega mesta. (foto: NK Domžale)
Državni prvak je prvenstvo sklenil s porazom v Domžalah, Luka Zahović pa je z zadetkom prehitel Roka Kronavetra in je do razpleta ostalih štirih tekem sam na čelu lestvice strelcev.

V Domžalah so sezono sklenili z zmago proti državnemu prvaku, s katero je četa Simona Rožmana potrdila končne tretje mesto na lestvici. Čeprav je bilo že pred tekmo jasno, da rezultat srečanja v ničemer ne more vplivati na stanje na prvenstveni lestvici, sta obe ekipi srečanje odigrali v močnih enajstericah, Mariborčani pa so uteho ob porazu dobili vsaj v tem, da je Luka Zahović dosegel svoj osemnajsti prvenstveni zadetek, s katerim je sam prevzel vodstvo na lestvici strelcev.

Maribor je hitro povedel in sicer je po dvojni podaji z Aleksom Pihlerjem v polno zadel Luka Zahović, ki bo po osemnajstem zadetek nestrpno pričakoval konec ostalih štirih tekem, saj se mu obeta, da bo že drugo sezono zapovrstjo postal najboljši strelec državnega prvenstva.

Domžale so izenačile v 26. minuti, ko je po podaji Tončija Mujana z leve strani nespretno posredoval Aleksander Rajčević in žogo poslal v lastno mrežo. Do izteka polčasa so imele Domžale kar nekaj priložnosti in sicer je najprej Kobie Morris z glavo meril čez gol, v 38. minuti pa je za popoln preobrat poskrbel Amedej Vetrih, ki je z desetih metrov meril v polno. Domžale so imele tik pred koncem polčasa še eno priložnost, a je Shamar Nicholson po uspešnem preigravanju zadel zunanji del mreže.

V 57. minuti je domači vratar Santini dobro posredoval po strelu Jasmina Mešanovića, osem minut kasneje pa je malo čez gol meril Nicholson. Deset minut pred koncem srečanja je Santini z obrambo preprečil drugi zadetek Zahović, izkazal pa se je še po strelu Blaža Vrhovca, ki je sledil po odbiti žogi. V sodnikovem dodatku je imel Vrhovec še eno lepo priložnost za izenačenje, a je Slobodan Vuk njegov strel izbil z golove črte.