La Liga

Dober signal za Xavija: Barcelona ni bila odlična, a je zmagala

Uredništvo 28. november 2021 6 Komentiraj
Barcelona je na izenačenem srečanju na koncu Villarrealu zabila trikrat in se veselila novih treh točk. (foto: Getty Images)
Barcelona je sinoči v gosteh na krilih Nizozemcev Frenkija de Jonga in Memphisa Depaya uspela streti Villarreal, med strelci se je znašel tudi Philippe Coutinho.
Xavi Hernandez se je sinoči veselil druge zmage na svoji tretji tekmi kot trener Barcelone. Katalonci so v gosteh naleteli na visoko motivirani Villarreal, ki pa svojih priložnosti na precej izenačenem obračunu ni znal izkoristiti. Vsaj ne do takšne mere, kot so svoje izkoristili gostje. Barcelona je povedla takoj po premoru, ko je v 48. minuti srečanja zadel vezist Frenkie de Jong. Domača zasedba je izenačenje iskala približno pol ure, preden je v 76. minuti rezervist Chukwueze zaključil lepo akcijo Villarreala in izenačil kmalu po vstopu na travnato zelenico.

Zdelo se je že, da bo Villarreal vendarle uspel iztržiti točko, potem pa je dve minuti pred koncem rednega dela po slabi podaji levega bočnega branilca Pervisa Estupinana proti svojemu vratarju žogo prestregel Memphis Depay, rutinirano obšel argentinskega vratarja Rullija in žogo potisnil v mrežo. V sodniškem dodatku srečanja je domači branilec Juan Foyth v svojem kazenskem prostoru spodnesel brazilskega vezista Phelippeja Coutinha, ta pa je potem tudi sam izvedel najstrožjo kazen in v 92. minuti srečanja postavil končni izid 1:3.

Standings provided by SofaScore LiveScore

6
FCB10
28.11.2021, 08:36
Ni en odločil tekme kot med tednom v ligi prvakov. Ne bodo hvalili ne Depaya ne Coutinha da sta zabila Villarealu . Upajmo da Coutinho vsaj malo dvigne samozavest s tem golom in izboljša svoje predstave
2
3
28.11.2021, 08:50
Prvih 15 minut 1.polčasa in 15 minut 2.polčasa je bila poezija, ostalo se pa lahko zahvalimo hudi neučinkovitosti Villareala za 3 točke.. Obramba totalno pod nivojem, ne vem kdo je bil slabši Eric Garcia, ki je zrihtal par šans Villarealu ali Mingueza, ki je v 2.polčasu vstopil namesto Albe.. Je pa tudi Memphis zgrešil par zicerjev, kasneje se oddolžil z golom 1:2, ki je bil plod hude napake Villareala.. Me pa veseli, da je zadel spet Coutinho, upam, da si s tem povrne malo samozavesti.. Najbolj sta me pa navdušila 17 letna Abde in Gavi, končno se je klub vrnil k svoji akademiji.. Pred gostovanjem v Munchnu ekipo čaka še Betis doma. Visca Barca
28.11.2021, 10:12
Tekme nisem gledal,moram pa reči,da je rezultat zame veliko presenečenje. Ampak v članku sem prebral,da je odločila velika napaka malo pred koncem. Vseeno,da je Barca tako dolgo držala teh 1:1 bi rekel,da po tem kar sem prebral je nekaj optimizma zraslo v meni. Ne toliko,da bi verjel,da lahko premagajo Bayern,razen če jim Bavarci pustijo.
0
2
28.11.2021, 13:53
- Odgovor na komentar osebe piksi Poglej komentar
Overrall precej boljše kot pod Koemanom, logicno pa da ne bo slo prek noci. Xavi je izvlekel maximum iz te ekipe glede na kader, ki ga ima.
0
0
mstegar
28.11.2021, 14:04
Treba se je zavedat da Barcelona brez dobrih okrepitev,ki jih žal zaradi slebe finančne situacije ne bo.Še dolgo ne bo osvojila kake lovorike. V Evropi itak ne,trenutno pa tudi ne v domačem prvenstvu. Manjka en odličen strelec in dover branilec ter seveda kako hitro krilo.Dembeleja ne štejem ker je itak nonstop poškodovan.
0
0

3

Veliki italijanski derbi razočaral, Juventus brez strela v okvir gola

partito
24.1.2022, 11:54
Ma kako ste bili glasni leta in leta...sedaj pa vsi v svoji luknji trpite ,ko gledate najslabši Juve vseh časov... Tako bogi še niste bili nikoli... Vi rojeni zmagovalci padete v depresijo... Mi večni luzerji smo tega vajeni... IM SCUDETTO...FORZA INTER

5

Vsaka tekma Barcelone je negotova, tokrat je Xavija v 87. minuti osrečil velik dolžnik

piksi
24.1.2022, 10:25
Z vztrajanem s super ligo,me je BARCA tako zelo razočarala,kot še nikoli,več kot klub so bili nekoč. Ne moreš pozabiti za vse moralne in človeške vrednote,na vso tradicijo. Če ne želijo lige prvakov,srčno upam,da je ne bodo igrali. Drugače pa tole včeraj je bilo res mučenje,proti dobrih ekipam,še nekako gre,Real Bilbao.Proti slabšim,pa se kaže vsa nemoč.Prav mislil sem si včeraj,Messi je ponavadi nekaj začaral.Še sreča,da je Atletico letos tako slab in Sociedad ne more držati tempa.Osebno bom na Barco v bodoče stavil zgolj remije.Spet sezona brez lovorike,ampak dosti bolj boli nemoč ekipe.