
Dimitri Payet je za West Ham na 60 nastopih prispeval 15 zadetkov in kar 23 asistenc. (foto: Getty Images)
Francoski veteran se je pred povratkom v domovino pred leti spogledoval tudi z enim največjih klubov v zgodovini nogometa.
Spremljajte Nogomanio kot prednostni vir na Googlu
Dodajte Nogomanio med priljubjene vire v Google News in
prejemajte najpomembnejše nogometne novice med prvimi.
Dimitri Payet danes pri zrelih 35 letih starosti še vedno uspešno nastopa za francoski Marseille in redno postreže s kakšnim evrogolom ali pa sijajnim preigravanjem, ki hitro zaokroži po socialnih omrežjih. Svojčas je Payet briljiral tudi v angleški Premier League, kjer je dve leti nastopal za West Ham in takrat veljal za enega najboljših posameznikov na otoku. Zanj so se zanimali mnogi evropski velikani.
Eden takšnih je bil očitno tudi Manchester United. Nekdanji nogometaš Le Havreja, Nantesa, Saint-Etienna in Lilleja je v nedavnem intervjuju priznal, da je pred povratkom v Ligue 1 leta 2017 zavrnil tudi United.
“Res je, takrat so se zame zanimali tudi nekateri evropski velikani. Manchester United je bil zelo konkreten, toda odločil sem se za Marseille. Pretehtala je moja družina in zato sem se odločil za povratek v Francijo. Nisem tip človeka, ki bi obžaloval takšne zadeve. Odločil sem se za Marseille in tukaj sem zaenkrat zelo zadovoljen,” je povedal Payet.
V aktualni sezoni je Dimitri Payet za Marseille zbral 39 nastopov v vseh tekmovanjih in dokazal, da nikakor še ni za odstrel – dosegel je 13 zadetkov in prispeval tudi 12 asistenc.