
Liverpool je znova zatajil. Prav veliko kiksov si ne smejo več privoščiti do izteka sezone. (foto: Getty Images)
Liverpool je v začetku sezone Bournemouthu zabil kar 9 golov, tokrat pa so varovanci Jürgena Kloppa proti češnjicam izgubili in si precej otežili delo pred peklenskim zaključkom sezone.
Zdelo se je že, da je Liverpool našel pravi ritem po tem, ko so na zadnjih petih tekmah v Premier League vpisali remi in štiri zmage. V zadnjem krogu so razbili svoje največje rivale, Manchester Unitedu so zabili kar sedem golov. Toda danes je sledila streznitev, Liverpool je v gosteh izgubil proti Bournemouthu, ki se letos bori za obstanek.
Gostje so sicer začeli zelo obetavno. Z golove črte so morali domači žogo izbijati že v šesti minuti. Kmalu za tem je Liverpool povedel preko Codyja Gakpoja, toda zadetek je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Na drugi strani je Bournemouth v 28. minuti povedel preko Philipa Billinga, ki je zadel po lepo izpeljani ekipni akciji.
V nadaljevanju se je Bournemouth krčevito branil in tudi z nekaj sreče preživel. Liverpool je imel priložnost iz enajstmetrovke, toda Mohamed Salah je pri izvajanju najstrožje kazni prvič v karieri zgrešil okvir vrat. Bournemouth se je veselil prve zmage nad Liverpoolom po kar 2288 dneh! Na lestvici je Liverpool na 5. mestu, čaka jih peklensko obdobje.
Najprej Real Madrid v ligi prvakov, v prvenstvu pa se jim derbiji prihodnji mesec vrstijo eden za drugim. Nasprotniki Liverpoola bodo Manchester City, Chelsea, Arsenal, Nottingham Forest, West Ham, Tottenham, Brentford, Leicester, Aston Villa in Fulham. Bournemouth pa zaseda 16. mesto in je vknjižil zlata vredno zmago v borbi za obstanek med elito.