Dedič zabil že dvanajstega

Klemen Kos 16. april 2012 1 Komentiraj
Slovenski reprezentančni napadalec Zlatko Dedič je proti Fortuni iz Dusseldorfa dosegel že svoj 12. Prvenstveni zadetek in Dynamu iz Dresdna pripomogel do nove zmage.
Zlatko Dedič je na zadnji tekmi 31. kroga druge nemške lige ponovno zadel v polno. Primorec je že v šesti minuti srečanja proti četrto uvrščeni Fortuni iz Dusseldorfa izkoristil nepazljivost gostujoče obrambe in Dynamo iz Dresdna popeljal v vodstvo z 1:0. Dresdenčani so na koncu slavili z 2:1 in zadržali deveto mesto na prvenstveni lestvici, Dedič pa se je veselil že 12. zadetka in trenutno na lestvici strelcev zaseda visoko četrto mesto s petimi zadetki zaostanka za vodilnim trojcem.

Tri kroge pred koncem sezone najbolje kaže Greuther Furthu, ki bo skupaj s starim prvoligaškim znancem Eintrachtom zanesljivo napredoval v Bundesligo. V bitki za tretje mesto, ki prinaša obračun v dodatnih kvalifikacijah, trenutno najbolje kaže Paderbornu, ki pa ima le malenkostno prednost pred Fortuno iz Dusseldorfa in St. Paulijem.