Debi Mure v UEFA konferenčni ligi: Vitesse je brez večjih težav slavil v Ljudskem vrtu

Mura je prestala ognjeni krst v konferenčni ligi in spoznala, da je evropska konkurenca v kakovostnem smislu precej oddaljena.

Tronstad 30., Darfalou 69.

Stadion: Ljudski vrt. Sodnik: Al Hakim (ŠVE). Rumeni karton: Horvat.

Mura: Obradović, Kous, Gorenc, Šturm, Kozar, Horvat, Škoflek, Lotrič, Mandić, Klepač. Igrali so še: K. Cipot, Pucko, Lorbek, Maroša, T. Cipot. Trener: Ante Šimundža

Vitesse: Schubert, Wittek, Hajek, Doekhi, Yapi, Tronstad, Bazoer, Bero, Tannane, Baden, Gboho. Igrali so še: Hiusman, Rasmussen, Openda, Darfalou, Vroegh. Trener: Thomas Letsch

Prvi polčas je bil s strani Nizozemcev silovit. Muraši so težko prihajali čez polovico igrišča, gostje so bili agresivni, pravzaprav na pričakovani "evropski" ravni. Prekmurci so v 24. minuti sicer zapretili preko branilca Gorenca, ki pa ni bil precizen. Je pa zato bolje meril Tronstad v 30. minuti. Odbito žogo je uspel preusmeriti v gol, obramba je vratarja Matka Obradovića v tem primeru pustila na cedilu. Črno-beli, ki so nocoj debitirali v skupinskem delu katerega od evropskih pokalov, so tako ob polčasu zaostajali za en gol.

Matko Obradović je imel tudi v drugem polčasu nekaj dela. Najprej je strel Frederiksna odbil v vratnico. Nizozemci so stresli tudi prečko, Tannane je bil izjemno blizu uspehu. Muraši so iskali način, kako bi lahko presenetili tekmeca, toda namesto izenačenja so dočakali podvojitev vodstva. Darfalou je bil tisti, ki je v 69. minuti zadel za 2:0. Mura je bila za karkoli drugega kot poraz danes premalo konkurenčna, preprosto nemočna, z izidom je na koncu lahko celo zadovoljna.