21.6.2021, ob 21:00 | Štadion: Parken v Kobenhavnu | Sodnik: Clement Turpin (FRA)
3. krog - vsi rezultati

Danska je naoknadila vse za nazaj in se z izjemno zmago prebila v naslednji krog

Uredništvo 21. junij 2021 0 Komentiraj
Andreas Christensen je dosegel izjemen zadetek. (foto: Getty Images)
Danska je v zadnjem krogu razbila Rusijo in se navkljub dvema porazoma na prvih dveh tekmah uvrstila v izločilne boje. Rusi so zasedli zadnje mesto v skupini in poklapani zaključujejo turnir.
Danska je prvenstvo začela z dramo na tekmi proti Finski, izgubo svojega najboljšega igralca Christiana Eriksena in dvema zaporednima porazoma, na koncu pa je v zadnjem krogu nadoknadila vse za nazaj, visoko s 4:1 premagala Rusijo in se uvrstila v osmino finala, kjer jo čaka povsem premagljiv nasprotnik – Wales.

Danska, ki je danes nujno potrebovala zmago, je ledino prebila nekaj minut pred koncem prvega polčasa, ko je po podaji Pierra Hojbjerga zadel najmlajši igralec na igrišču, 20-letni Mikkel Damsgaard.

V drugem polčasu je Ruse vnovič pokopala velika neopreznost, ki je nekakšna rdeča nit ruskega nastopa na tem prvenstvu. Po veliki napaki Romana Zobnina je Youssef Poulsen prestregel žogo in neovirano zadel, žarek upanja pa so Rusi dobili deset minut kasneje, ko je po prekršku v kazenskem prostoru sodnik Turpin dosodil enajstmetrovko.

S strelom po sredini vrat je Artem Dzyuba Ruse vrnil v igro, Danska pa je vse dvome o zmagovalcu razrešila v 79. minuti, ko je z 20 metrov močno sprožil branilec Chelseaja Andreas Christensen in dosegel izjemen zadetek. Danska je do konca tekme zadela še enkrat, ko je po novi podaji Hojbjerga akcijo izvrstno zaključil bočni branilec Maehle.