SLO | SRB | ENG

Premier League

Cristiano Ronaldo je s tremi zadetki poskrbel za pomembno zmago Manchester Uniteda

Uredništvo 16. april 2022 0 Komentiraj
Nov hattrick Cristiana Ronalda, nova zmaga za Manchester United. (foto: Getty Images)
Fantastični Portugalec se je danes veselil novega hattricka, tokrat ga je dosegel proti Norwichu. United je tako izkoristil kiks obeh velikanov iz Londona in ostaja v igri za ligo prvakov.
Manchester United je danes v Premier League gostil Norwich in se veselil zmage s 3:2. Za domačo zasedbo je vse tri zadetke prispeval prvi zvezdnik ekipe Cristiano Ronaldo, ki je zdaj na 35 tekmah aktualne sezone v vseh tekmovanjih prispeval že 21 zadetkov in še tri asistence. Zmagovalni zadetek je izkušeni Portugalec dosegel iz prostega strela.

Danes sta namreč kiksnila oba kluba iz Londona, ki se skupaj z Unitedom borita za četrto mesto v Premier League, ki seveda vodi v ligo prvakov za naslednjo sezono. Tottenham ima zdaj le še tri točke prednosti pred rdečimi vragi, ki bodo do konca sezone nastopili še na šestih tekmah – na eni od teh pa se bodo pomerili tudi proti Arsenalu.

Cristiano Ronaldo je prvič zadel že v sedmi minuti srečanja. Anthony Elanga je ukradel žogo v kazenskem prostoru Norwicha in zaposlil portugalskega zvezdnika, ki je z neposredne bližine zlahka zadel za 1:0. Rezultat je CR7 povišal v 32. minuti. Tedaj je iz kota zelo lepo podal Alex Telles, Cristiano Ronaldo pa v kazenskem prostoru gostujoče ekipe skočil najvišje in zadel z glavo.

Norwich se je v igro vrnil v podaljšku prvega polčasa. Finski napadalec Teemu Pukki se je lepo otresel Victorja Lindelofa in s predložkom zaposlil Dowela na oddaljenejši vratnici. Tudi Dowel je zadel z glavo. Na odmor sta se ekipi torej odpravili ob izidu 2:1 za Manchester United.

Kmalu po nadaljevanju je naveza Pukki – Dowell zablestela še enkrat, toda tokrat v obratnih vlogah. Dowell je bil tokrat asistent, Pukki pa se je izkazal še v vlogi strelca.

Slabih petnajst minut pred iztekom devetdesete pa je zopet na sceno stopil Cristiano Ronaldo. Ta je v polno meril iz prostega strela in zabil za 3:2. Vratar Tim Kruul je sicer bil na žogi, toda strel nekdanjega golgeterja Real Madrida je bil premočan in United se je tako veselil zelo pomembnih treh točk.