
Roberto Martínez (foto: Getty Images)
Selektor Portugalske Roberto Martínez je po porazu z Irsko branil Cristiana Ronalda, ki je prejel rdeči karton zaradi udarca branilca.
Selektor Portugalske Roberto Martínez je po presenetljivem porazu z Irsko (0:2) stopil v bran svojemu kapetanu Cristianu Ronaldu, ki je v Dublinu prejel direkten rdeči karton zaradi udarjanja nasprotnika.
Ronaldo je izgubil živce po številnih dvobojih v kazenskem prostoru, medtem ko je Irska povedla z dvema goloma Troya Parrotta v prvem polčasu.
Martínez je izključitev pojasnil z Ronaldovo temperamentno naravo:
"Glavni razlog, da je Cristiano dobil rdeči karton, je njegova ogromna strast in frustracija, ko ne zmaguje – to pa želimo pri vseh igralcih. Za napadalca je izjemno težko, ko ga v kazenskem prostoru branilci ves čas vlečejo. Potem pa še njihov selektor pritiska na sodnika, njihov močan branilec pa pade po tleh z neverjetno dramatizacijo. Mislim, da posnetki izgledajo slabše, kot je bilo v resnici," je dejal Martínez.
Selektor je nadaljeval z zagovarjanjem svojega kapetana:
"Bilo je težko. Zelo skrbi za ekipo, ves čas je bil vlekljen in porivan. Ko se je poskušal odmakniti od igralca, je naredil potezo, ki po mojem mnenju ni tako huda, kot jo prikazujejo kamere. Včeraj je njihov selektor dejal, da Ronaldo vpliva na sodnike, nato pa njihov močan branilec pade na tla v taki drami … Zdaj želimo zmago v naslednji tekmi – tudi zaradi Ronalda."