La Liga

Clattenburg po štirih letih priznal: Gol Ramosa v finalu lige prvakov ne bi smel veljati

Uredništvo 14. maj 2020 10 Komentiraj
Mark Clattenburg priznava, da je bil zadetek Sergia Ramosa v finalu lige prvakov leta 2016 dosežen iz prepovedanega položaja. (foto: Getty Images)
Angleški sodnik Mark Clattenburg je priznal, da je v finalu lige prvakov leta 2016 storil napako, ki jo je s sodelavci prepoznal že ob polčasu tekme med Realom in Atleticom.
Angleški sodnik Mark Clattenburg je z večletno zamudo priznal napako, ki je krojila razplet največje klubske tekme na svetu  - finala lige prvakov. Clattenburg je leta 2016 sodil na finalni tekmi med Realom in Atleticom, katero so po neodločenem izidu (1:1) v rednem delu odločile enajstmetrovke. V rednem delu igre je prvi zadel Real, Clattenburg pa je priznal, da se je že ob polčasu tekme spoznal, da je bil gol Sergia Ramosa dosežen iz prepovedanega položaja.

"Real Madrid je povedel z 1:0, ob polčasu pa sem se zavedel, da je bil dosežen iz prepovedanega položaja. Šlo je za težko odločitev in moj pomočnik je žal spregledal prepovedan položaj,"
je v kolumni za Daily Mail zapisal Clattenburg.

Clattenburg je v nadaljevanju zapisal, da je napaka pri Ramosovemu golu posredno vplivala tudi na odločitev, da v drugem polčasu po prekršku Pepeja dosodi enajstmetrovko v korist Atletica.

"Kmalu po pričetku drugega polčasa sem po prekršku Pepeja nad Fernandom Torresom dosodil enajstmetrovko za Atletico. Pepe je bil besen in v popolni angleščini mi je dejal: 'To nikoli ni enajstmetrovka, Mark.' Odgovoril sem mu: 'Vaš prvi gol ne bi smel veljati.' To ga je takoj utišalo. Ljudem se verjetno takšna logika sliši nenavadno, saj dve napaki ne naredita ene pravice. Sodniki ne razmišljamo tako, igralci pa. Vedel sem, da bo z mojim priznanjem bolj razumevajoč do moje odločitve. Vendar pa je bil Pepe precej provokatorski tip, kateremu je bilo težko soditi. Ves čas si moral biti na preži," je zapisal Clattenburg.

Clattenburg je tudi konkretno ponazoril primer Pepejevih trikov.

"Vsi me sprašujejo o dogodku iz te tekme, ko sem storil gesto z jezikom, ko se je Pepe valjal po tleh in simuliral. V glavi sem si mislil: 'Kako mehkužen si za tako velikega fanta?' Na tej tekmi je to storil dvakrat, na vso moč se je trudil, da bi igralec Atletica dobil rdeči karton. Kakšen drug sodnik bi morda nasedel, vendar pa sem opravil domačo nalogo. Čeprav sodnik ničesar ne bi smel prejudicirati, sem zelo točno vedel, kakšna je njegova mentaliteta in zato sem se moral na takšne situacije dobro pripraviti. On je bil tip igralca, kateremu nikoli nisi mogel zaupati. Tekma bi lahko bila enostavna in enoznačna, nato pa bi čisto iz nič izvedel kakšen pretkan trik," je še zapisal Clattenburg, ki je s svojim zapisom  pravzaprav potrdil večkrat zamolčano resnico – da so tudi sodniki le ljudje.