La Liga

Clasico v Riadu ni razočaral: Spektakel po podaljških pripadel Realu

Uredništvo 12. januar 2022 7 Komentiraj
El Clasico, ki smo ga videli v polfinalu španskega superpokala, je ponudil zanimiv nogomet in napeto dogajanje. Barcelona je dvakrat izenačila, na koncu pa imela tudi nekaj smole.
Ob številnih težavah, s katerimi se bori Barcelona, je bil Real Madrid v malce boljšem položaju pred današnjim El Clasicom. A ker je to derbi, to pomeni, da je razplet vedno nepredvidljiv. Tako je tudi bilo. Tekma v Riadu (Savdska Arabija) tako ni razočarala z vsebino, na koncu pa je več veselja prinesla navijačem Reala.

Madridčani so tudi bolje začeli tekmo, nevarni so bili preko Benzemaja in Asensija. Povedli so v 24. minuti, ko je Busquets izgubil žogo, protinapad pa je mojstrsko zaključil bliskoviti Vinicius Junior. Barcelona je nato zapretila, grešili so Gavi, Torres in Dembele. Prvi polčas pa se je zaključil z neodločenim izidom, saj je za Barcelono zadel Luuk de Jong

Real je v drugem polčasu ponudil nekaj več, v 72. minuti pa je po lepi akciji Karim Benzema tudi malce srečno prišel do žoge in zadel za 2:1. To za zmago ni bilo dovolj. Še so poizkušali varovanci Carla Ancelottija, toda Barcelona se je spet prebudila in v 83. minuti izenačila preko Ansuja Fatija. Tekma se je nadaljevala v podaljške.

Real je imel spet več priložnosti, v 98. minuti pa je dosegel tudi gol. Fede Valverde je zadel, kot se je izkazalo, za zmago. Barcelona se sicer ni predala, vendar še enega gola ni zmogla. V finale je tako napredoval Real Madrid.

- Španski superpokal, polfinale:

BARCELONA 2:3 REAL MADRID
De Jong 41., Fati 83.; Vinicius 24., Benzema 72., Valverde 98.

7
HajdukSplit11
13.1.2022, 08:16
S strani Barcelone je tole druga zgodba. Mogoče celo najatraktivnejši nogomet od Luisa Enriqueja s strani Barcelone. Je pa za popi*dit, ko gre 5 Realovih igralcev v kontro, Barcini v obrambo šprintajo pa trije. Nek un jogging v obrambo... takrat se vedno spomnem na Rooneya, ki je v zatonu karjere z 20kg preveč za profesionalnega nogometaša v 90+ minuti šprintal v obrambo, se vrgel pod noge nasprotniku, ukradel žogo in podal za gol. Busquets je pa res že kr nesiguren na žogi na trenutke. Osebno menim, da bi veza morala biti sestavljena iz de Jonga, Gavija in Pedrija in da se jim da čas. Če zgubijo 5 tekem zapored, naj jih, samo da se navadijo. Realu pa vsa čast. Uno žoganje zadaj ko si Courois podaja žogo s štoperjema je izjemno. Iz vsake press zanke so prišli brez problema. Real igra bolj tiko-tako, kot Barcelona, če jih nekdo stiska.
0
0
tripsi
13.1.2022, 08:26
Real si je zaslužil zmago in je nasploh prikazal več konkretnosti sploh v napadu. Se pa zdi, da ima Barca več širine v kadru kot Real, ampak so še prezeleni. Modrič in Kroos sta igrala na rutino in bila skoraj vedno korak pred nasprotnim igralcem. Razlika med Koemanom in Xavijem je očitna. Igra ima nek rep in glavo. Presing na zadnjo linijo že kar dobro deluje. Moti me samo ležernost Albe in Busquetsa na trenutke. Alba je včeraj v vsaj recimo treh situacijah pustil Asensia, da je neoviran tekel na drugo vratnico in samo sreča je ta, da se očitno Benzema in Vinicius v napadu igrata sama. Kakor se ekipa sestavlja mislim, da ne bomo postali Milan 2.0, kot so nekateri trdili pred in v začetku sezone. Večina kadra je nazaj in s tem popolnoma realne možnosti za top4 in ligo europa. Vamos
0
0
tripsi
13.1.2022, 08:38
- Odgovor na komentar osebe HajdukSplit11 Poglej komentar
Nam so trenerji govorili, ko boš fizično pripravljen bo tudi glava sledila v hitrih odločitvah. Fizično je Barca nazadovala iz leta v leto in nekaterim se to pozna ali na poškodbah ali na igri sami. Busquets skoraj po pravilu nekako igra na nivoju tam nekje do 70-80 minute, potem pa ne gre več. Dokaz tega so tudi prejeti goli in nezmožnost kontrole igre v zaključkih tekem. Proti fizično dobrim ekipam, ki nanj dobro pritiskajo, pa potem pride do osnovnih napak pri oddaji žoge itd...
0
0
mstegar
13.1.2022, 09:43
Barca solidno odigrala,a vseeno obramba je obup. Buskeca po koncu sezone prodat igra obupno,glavni krivec za poraz. Real pa ima brutalno kontro,kaj šele bo ko pride Mbape,bog ne daj še Haaland.Potem Barca nima šans. 10 let
13.1.2022, 19:28
So napisali, da je mela Barca malo smole :D :D :D Če se nebi de Jong v začetku spotaknil čez žogo, bi več ali manj Barca ostala na 0 včeraj... Proslavljal pa je tak, kot da bi iz 20m zadel evrogol z škarjicami in odločil prvenstvo :D :D :D
0
0
brihta
13.1.2022, 21:40
- Odgovor na komentar osebe GrandMirsad Poglej komentar
De jong se spotika na žogi..real pa proti kadetom in mladincom igra na kontre hahahah! Res žalost od reala!!
0
0

3

Lokalna politika v Firencah: Prestop Vlahovića v Juventus je sramota za naše mesto

forza JUVE
26.1.2022, 22:12
romantika je to da je šel Juve....mislim da bi lahko kje drugje igral za več denarja...ampak od malega navija za Juve .......ta bo prekosil Delpiera..itd...

2

Inter in Atalanta sta se dogovorila, Gosens se seli v Milano

Holongmai
26.1.2022, 20:19
Super. Končno ne bo treba več gledat Perišiča

15

Bombastičen prestop Dušana Vlahovića je vsak dan bližje: Juventus je v najboljšem položaju

124421
26.1.2022, 15:19
Sej to je tvoj problem, ti si tepček, bi bilo veliko bolje, da bi vedno bil tiho in ne bi povedal svojega mnenja, tako se pa na tvoj račun vedno znova smejimo. Na srečo pa to ni problem zate:::))))))

1

Lani Alaba, letos Sule: Oliver Kahn je potrdil, da Bayern izgublja pomembnega igralca

bayern
26.1.2022, 14:35
Čist dobro bodo preživel brez njega, edini problem ker spet ne bodo dobil odškodnine.

Nikoli ne bom zavrnil igranja za Manchester United. Tukaj sem sedem let, nikoli nisem bil nespoštljiv do kluba in navijačev. ...več
Anthony Martial
V Sloveniji igralci znajo igrati, ampak prepočasi gre vse skupaj. ...več
Dino Hotić
Ko sem dobil klic, nisem veliko razmišljal, takoj sem bil za. Imel sem tudi druge ponudbe, a sem se odločil za Maribor. O klubu vse najboljše, zato sem tudi sprejel ponudbo. Tukaj sem, da pomagam ekipi k čim boljšim igram in da osvojimo naslov prvaka. ...več